Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért lett manapság divat az...

Miért lett manapság divat az elhízás?

Figyelt kérdés

Első körben jegyzem meg, hogy a betegség miatti hízás és fogyás külön kategóriát képvisel!


Retro klipeket néztem az előbb, 90-es évek, ( https://www.youtube.com/watch?v=PHEQ_AWJfiY , https://www.youtube.com/watch?v=CIB5LOLX4js)

Lehet azt mondani, hogy ezeket a csajokat úgy válogatták össze, hogy minél szexibb legyen a klip.

De kérdem én, nőként, hogy mindkét nemnél miért van arra igény, hogy 10 vagy több kg súlyfelesleget szedjen magára valaki?

Rengeteg egészségügyi problémával jár a súlyfelesleg, nagyobb ruhaméret, és a legtöbb embernek egyáltalán nem tetszenek a testesebb emberek.

Miért bújik sok nő az anyaság mögé, miközben csak lusta visszafogyni a szülés előtti alakjára? Nem kell a kifogás, hogy nincs idő, meg ott a gyerek, meg a bőr már nem olyan rugalmas..stb.

Férfiak, miért kényelmesedtek el? Miért jó pl. hamburgert z..bálni, mint egyszerűen megtanulni főzni és magadnak elkészíteni a kaját?


Tudom, sokan fogtok támadni, felkészültem rá. Én egészséges, mozgásban gazdag életmódot folytatok. Számomra az egészség a legdrágább kincs.



2018. dec. 3. 21:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%

Ne haragudj de ez a jelenség pont fordítva történik. Ma már annyi divatsportoló van, mindenki állandóan fogyókúrázik, meg lassan már tényleg fotoszintetizálnak mert mindenki mindenre "allergiás" meg "érzékeny". Ha a saját egészségéért nem is, de divatból legalább nyomják az egészséges életmódot. Persze, mindenre van ellenpélda.

Tulajdonképpen az összes állításoddal tudnék vitatkozni, de szerintem erre nincs szükség. Igazából ahogy az emberek többsége kinéz az mindig az aktuális divat. Most divat lett, hogy mindenkinek akkora segge van mint egy muraközi lónak, mert Kim Kardashian meg ilyenek.. Mindig voltak ilyen népbetegségek. Mindig lesznek, akik igényesek önmagukra, meg mindig lesznek akik nem.

(Annyit még megjegyeznék, hogy szülés után a legutolsó gondolatod az, hogy neked most milyen az alakod, és ez így van rendben.)

2018. dec. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Nekem ilyen szempontból szerencsém van, mert bár sportolok, mivel mindenhova biciklivel járok, de ha nem sportolnék se tudnék hízni, zabálhatnék akármit. Genetikailag képtelen vagyok a hízásra. Egyébként nem szoktam gyors kaját enni, max egy évben 1-2x. Mindig főzök magamnak valamit. Régen átokként gondoltam erre, manapság már örülök neki.

Bár vékony vagyok, és emiatt nem tartanak férfiasnak, és nem is nézek ki úgy, de nem érdekel, hogy ki minek gondol. Az a lényeg, hogy vékonyan én jól érzem magam, sokkal jobb az állóképességem, és egészségesebb is vagyok. Ha valaki számára az elhízott, zsíros, úgynevezett "mackós" testalkat a férfias, akkor egészségére.

2018. dec. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Ez a leghülyébb kifogás: Jaj, jaj, nekem az egészség a legdrágább kincs. :) Lehet hamarabb megkrepálsz rákban, vagy basssz el az autó. Ne gyere ilyenekkel kérlek, jó? Ez durva sznob. A túlsúly nem szép, ennyi. Vagyis, inkább nem tökéletes. Aztán hagyd döntse el mindenki, hogy akar-e tökéletes lenne, vagy nem.

Szóval, örüljél szépen magadnak, de ne gyere az egészség kortes beszéddel, túl átlátszó. :)


Ja, amúgy mi a kérdésed? Mert, ha még ezt divatnak is látod, akkor még nagyobb gondok vannak veled. :)

2018. dec. 3. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
Sok lúd,disznót győz.
2018. dec. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#1

Akkor hazánk miért a 4. legelhízottabb ország a világon?


#3

Hazánk a 4. legelhízottabb ország a világon. Akkor ez nem "divat", hogy mindenki el van hízva?

A rák pedig leginkább stressz alapú betegség, tudom, nem akarom részletezni.

Szóval az egészséges életmód nemcsak a testi fittséget jelenti, hanem a szellemi harmóniát is, hogy az ember megtanulja helyén kezelni a stresszt, nem idegeskedik feleslegesen.

Te mennyit teszel azért, hogy egészséges legyél?

2018. dec. 3. 21:35
 6/13 A kérdező kommentje:

ui.:

"A rák pedig leginkább stressz alapú betegség..


A lelki eredetű kifejezést, azt még kihagytam innen.

2018. dec. 3. 21:39
 7/13 anonim ***** válasza:

Kifogás, kifogás kifogás hátán a legtöbb embertől...


Nem csak az elhízás hanem minden....


most nincs időm, sok a munkám, sok a tanulni valóm, fáradt vagyok, most bulizni akarok, most a rokonok miatt, most a gyerekek miatt, most a barátom miatt, vagy barátnőm miatt, most a kölcsön miatt, most depressziós vagyok azért.


Az emberek lusták és telis tele vagyunk kifogásokkal.

2018. dec. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Az elhízás is lelki eredetű, ha nem hormonális gondok vannak mögötte, csak megemlíteném, mielőtt tovább ekézed a számodra egészségtelen életmódot folytatókat.
2018. dec. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Magyarország életszínvonala egyenes arányosságban van az elhízással. Ennyi a történet. Nem ragoznám tovább. Aki érti, érti, aki nem, az meg így marad.
2018. dec. 3. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az egészséges ételek (amelyek valóban azok, nem adalékanyaggal teli ipari hulladákok) baromi drágák. Magyarország lakóinak fele olyan társadalmi réteg, amely ezt nem engedheti meg magának. És inkább viszik a felpumpált döghúst meg veszik a 100 forintos chipset ha éhesek. Illetve Magyarországra már eleve a selejt áru kerül leginkább, tehát viszonylag nehéz valóban egészséges kaját találni. Azokban az országokban ahol jobban élnek pedig úgy vannak vele, hogy hát ha már megengedheti magának, akkor beül valami gyorsétterembe kajálni, főzni amúgy sincs ideje.

Illetve ugyan ezt a felmérést, miszerint a 4. legelhízottabb ország vagyunk szivesen megcsináltam volna 20-30 évvel ezelőtt is.

2018. dec. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!