Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hogyan alakítsam át az életmód...

Hogyan alakítsam át az életmódom hogy utána ne térjenek vissza rossz szokások és hogy tartható legyen?

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Borzasztóan sokat eszem és ez látszik rajtam(nem vagyok túlsúlyos de van rajtam felesleg ami eléggé látszik)

Főleg az édességekből eszem nagyon sokat, de rendes kajákból is.

Nálam úgy van hogy eszem egy kis édességet és utána mégtöbbet akarok belőle...

A sporttql nincs bajom, szeretek futni, edzeni.

Hogyan tudnék átállni egy olyan életmódra ami egészséges és fogyáshoz vezet.

Tudom hogy kis lépésekben de hogyan?



2020. szept. 13. 11:42
 1/5 anonim ***** válasza:
Ésszel.
2020. szept. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Eddig azonnali cukorkiiktatással és kevesebbevéssel probálkoztam, de mindig feladtam kb 1-2 hét után
2020. szept. 13. 11:43
 3/5 anonim ***** válasza:
A többszöri visszaesés része a folyamatnak. Tudomásul veszed, folytatod. Mert ugye egyértelmű, hogy egy alap odafigyeléssel esélyes, hogy egyre jobb lesz? Sok idő persze. De ahogy a költő mondja: "a méter csak mennyiség, a minőség az irány."
2020. szept. 13. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen rossz út a teljes megvonás. Ne igyál cukros üdítőket. Ne falj be 1 tábla csokit, elég egy sor, 1 tepsi sütemény helyett 1 szelet. 2 tányér étel helyett 1. Egyél sok zöldséget, az eltelít, és sokkal kevésbé hízlal, mint a hagyományos köretek.
2020. szept. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%

Zöldséget nem azért kell enni, hogy eltelítsen, hanem azért, mert a zöld növényi rostra nagyon nagy szüksége van a bélflórádnak. Ha cukorra vágysz, az már rossz jel, mert azt jelzi, hogy túlsúlyba kerültek a gombák baktériumok rovására.

Csak hogy tudd:

A bélbaktériumok MINDEN életfolyamatba belepofáznak, sőt nagyon sokat ők irányítanak. Tehetik, hiszen mintegy 10x annyian vannak, mint amennyi sejtből áll a tested. Vitaminokat, enzimeket, hormonokat termelnek neked, melyek hiánya súlyos mentális betegségekhez vezet. Még mozogni se lesz kedved. Tetszik, vagy sem, amikor eszel őket táplálod, és ők látnak el belőle téged energiával és a többivel. Érdemes tehát jóban lenni velük. Ha nem jó üzemanyagot tankolsz, az autód is lerohad az árok szélén. Ugyanígy a tested is.

2020. szept. 14. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!