Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit ajánlanátok zsíros korpábó...

DaemonX kérdése:

Mit ajánlanátok zsíros korpából eredő diffúz hajhullás kezelésére?

Figyelt kérdés

Felsoroltam pontokba a tüneteimet, így talán könnyebb lesz átlátni őket:


[*]26 éves vagyok, évek óta folyamatosan ritkul a hajam, az utóbbi hónapokban különösen.

[*]A fejbőrömön faggyútúltermelés van, a zsír/faggyú pedig le van rakódva a fejemen.

[*]A faggyú eltömíti a hajak nyílását, így nem tudnak kinőni.

[*]Az előzőek következtében a hajvégek többnyire szárazak, törékenyek és vékonyak. [*]A kopaszodás diffúz jellegű és csak a fejtetőn van jelen (hátul és oldalt nem igazán).

[*]A fejem rendszeresen szokott viszketni.

[*]Ha kicsit kapargatom a fejemet, hogy fel próbáljam pl. fésűvel lazítani a korpát hajmosás közben, akkor pattanásokhoz hasonló, kinyomható kelések keletkeznek a fejemen.

[*]A hajszálaim összetapadnak, illetvel letapadnak és nincs különösebb tartásuk.

[*] A hajhullásom nem genetikai eredetű, régen elképesztően sűrű hajam volt, most pedig alig van.


---


Elvileg a zsíros korpát nehéz eltalálni és kúrát kell alkalmazni hozzá. Mit ajánlottok?


Régebben használtam Vital Plus Active termékeket, de nem sokáig. Egy hölgynél voltam ingyenes hajvizsgálaton, ő ajánlotta őket, de hát nyilván neki ezen termékek promózásából van profitja. Úgy-ahogy használtak azok a termékek, de nagyon drágák voltak és nem tudom, hogy megérné-e azokkal egy kúrát csinálnom.


Bőrgyógyásznál meg valami olcsó kénes sampont írtak fel, illetve körömre/fejbőr/hajvitamint.


Olvastam még, hogy jó a teafaolaj és az almaecet is.


Van olyan, akinek volt ilyen problémája? És ha igen, hogyan szabadult meg tőle és hogyan hozta teljesen rendbe a haját?



2020. szept. 17. 01:50
 1/2 anonim ***** válasza:
Nizoral sampon
2020. szept. 17. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Borotvát.
2020. szept. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!