Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Valakinek hasonló tünetekkel...

Valakinek hasonló tünetekkel van igazolt korona vírusa?

Figyelt kérdés

Tudom sokféle tünet lehet és nem jelentkezhet egyformán mindenkinél.

Napokkal ezelőtt fáradékony lettem, aztán 2 nap is volt fejfájásom, majd a torkomat és az orromat belül nagyon száraznak éreztem. Vasárnap reggel úgy éreztem valami van a torkomba lerakódva, ahogy kiköptem, vér volt. Megijedtem, de aztán fújtam egy orrot és az is véres volt, szóval sejtettem lefolyt a torkomhoz. Akkor már kezdődött a torokfájás,köhécselés,erős fejfájás, szemfájdalom, orrdugulás, hamarabb is pihentem le, viszont aludni nem tudtam, mert estére már annyira erősen jelentkezett a torkomban a fájdalom, hogy nyelni sem bírtam. A nyakamban több nyirokcsomó is nagyon megduzzadt és hozzá sem lehet érni. Egész éjjel a hasam is kortyogott és hányinger is társult hozzá, plusz olyan érzésem volt, hogy menni fog a hasam. Hétfőn reggel iszonyat torok és fejfájásom volt már, gyengességgel, hőemelkedéssel együtt.(Lázam 19 éve mandulaműtét óta nem volt, tüdőgyulladásnál is 37,8 volt a maximum.) Se étvágyam nem volt, de az innivalót is alig bírtam lenyelni. Minden aznapi teendőt lemondtam és nem hagytam el a házat már hétfőn sem. A háziorvosom délután rendelt, telefonon hívtam őt is. Mondták a tünetek alapján ez lehet korona vírus is,a rendelőbe nem mehetek, maradjak itthon, ne menjek emberek közé sem. Ha rosszabb lenne az állapotom, akkor telefonáljak majd újra. Plusz szedjek immunerősítőt, d vitamint, stb. Éjszaka tudtam aludni, de a torokfájdalmam erősebb. Anno mandulaműtét után nem volt ilyen fájdalmam. A nyaki és vállnál lévő izmok is annyira beálltak, . Iszonyat elkeserítő, hogy csak távvizsgálat van. Így azt sem tudja az ember, hogy egy sima megfázás, vagy mi ez?! Mert a 33 év alatt ilyen torokfájdalmam még nem volt. Viszont a család többi tagja az mehet bármerre,mivel csak rám vonatkozik az önkéntes dolog. Ezt sem értem, mert hány ember van aki tünetmentes, de fertőz. Pont ezért van szétszórva minden vírus. Nyilván maradok itthon, de túlzás, hogy nem tesztelnek csak minimálisan. Mert hiába elmúlik valaki tünete pl 5 nap után, aztán elhagyja az önkéntes karantént,de még a vírust hordozza hetekig és másik több tucat embernek átadja.


2020. szept. 22. 10:05
 1/3 anonim ***** válasza:
Szabadjára engedték a vírust. Csak a kórházba került embereket fogják tesztelni és hatósági karantén is csak PCR teszttel igazolt esetekben lesz. (na de ők kórházban lesznek, nem?)
2020. szept. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lehet koronavírus, persze, ahogy bármi más is. Szerintem ebben az esetben tök fontos lenne egy teszt, mivel mi van, ha nem az, akkor azt is kezelni kéne. De sajnos sok mindent nem tudsz tenni, max. kifizeted magánban a teszt árát. Ha pedig rosszabbul vagy, tényleg hívd újra az orvosod.
2020. szept. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha érzed a szagokat és ízeket, akkor ez inkább valami más vírusfertőzés, ami gastrointestinális tüneteket is okoz, talán valami herpeszvírus (rajtam most egy ilyen megy keresztül). A garatfájdalom ellen hatásos a tömény sósvizes gargarizálás ill. algopirin tabletta.
2020. szept. 22. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!