Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Oltassam be magam terhesen?

Oltassam be magam terhesen?

Figyelt kérdés
20 hetes vagyok es hivtak hogy vegyembe a szamarkohoges es influenza elleni vakcinat. De mar annyi rosszat hallani az oltasokrol? Mit gondoltok?

2020. szept. 25. 21:58
 1/10 anonim ***** válasza:
54%

Szamárköhögés ellen???? Azt már gyerekként megkaptad.


Influenza ellen oltasd be magad, nem ártasz vele a babának.

2020. szept. 25. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
38%

Mindkét oltást javasolják terhességben. A szamárköhögés elleni oltás 10 évig véd, aki terhes általában több mint 10 éve kapta.


[link]

2020. szept. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
57%
Hidd el a 2-es valaszt. Kimondottan elleneznek, ha artana. Vannak oltasok, amiket pl tilos lazas betegnek beadni, de ezek kozismert szabalyok.
2020. szept. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Mindenki azt mondja korulottem hogy megne tegyem.
2020. szept. 26. 12:46
 5/10 anonim ***** válasza:

De miféle ajánlás ez?? Most voltam terhes és szó nem volt pertussis oltásról. Se előtte, se azóta nem hallottam, hogy bárkinél ismetelnek ebből.


Persze ettől még lehet igazatok, de mégis mikori protokoll ez és miért nem alkalmazzák másokon??


Ne félj kérdező, a betegség okozhat vetélést, az oltás nem.

2020. szept. 26. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Döntsd el, hogy kinek hiszel. A szakértők által összeállított nemzetközi ajánlásnak, vagy a körülötted levő embereknek. Akik ha jól sejtem nem túl jártasak az infektológiában.
2020. szept. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, ha külföldön élsz, akkor adasad be magadnak a szamárköhögés ellenit mindenképpen.

4 ok miatt:

1. Ha terhesen elkapod ezeket a betegségeket, akkor nagyon beteg lehetsz te is és elvesztheted a kisbabádat;

2. Ha beadatod, akkor az antitestek a méhlepényen átmenve az újszülött babádat is védik a betegségtől;

3. Sőt, ha szoptatod a babádat, akkor az anyatejjel további védettséget kap.

4. A szamárköhögés ellen nincsen más gyógyszer csak a védőoltás, és nagyon súlyos betegég.


Külföldön, ahol nem kötelező, sokkal könnyebb elkapni, mint Magyarországon.

Védd meg magadat és a babádat is és adasd be magadnak az oltást, különösen a szamárköhögés ellenit!

2020. szept. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen kulfoldon vagyok!
2020. nov. 10. 08:32
 9/10 A kérdező kommentje:
Koszi
2020. nov. 10. 08:32
 10/10 anonim ***** válasza:
bocsi kérdező... végül felvetted? Én most vagyok ebben a helyzetben és nem tudok dönteni...
2023. márc. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!