Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Arra ugye nincs törvény, hogy...

Arra ugye nincs törvény, hogy a maszkba szívószálat ne lehessen rakni vagy valami egyéb csövet hogy levegőt is kapjak a boltba?

Figyelt kérdés

2020. szept. 26. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

A maszknak a lényege, hogy szűrje a levegőt. Ha ezt te szívószállal, vagy akármivel kijátszod, akkor az egész nem ér semmit.


Nem fogsz megfulladni maszkban.

2020. szept. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%
Ha csövet raksz bele és azon keresztül lélegzel, akkor semmi értelme hogy rajtad van a maszk, a szívószálon keresztül simán közlekednek a vírusok.
2020. szept. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Ha egy egyszerü sebész maszkban nem kapsz levegöt, sulyos beteg vagy, hivj mentöt!! NEM VICC!!!!! (Ha meg nem igy van, ne bohockodj!)
2020. szept. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%
Nehogy már ne lehessen kibírni...szerinted az orvosok, akik órákon keresztül maszkban műtenek, -tehát erősen koncentrálniuk kell - hogy bírják ki? Vagy tüdőbetegek?
2020. szept. 26. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Maszban ugyanazt a levegőt kapod mint anélkül. Ez mind csak beképzelés, ha nem hiszed el vegyél egy pulzoximétert és nézd meg mit mutat..
2020. szept. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Argloss ***** válasza:
84%

Ha szívószálon keresztül kellene lélegezned, akkor bizony elég hamar visszasírnád a maszkot. :D

Egyébként szerintem nincsen arra vonatkozó szabályozás, hogy mi lóghat ki alóla, de egy ilyen húzás bizony igencsak redukálni a maszk hatékonyságát. Valószínűleg nem hagynának szó nélkül egy ilyen húzást.

Próbálj meg inkább pszichológussal beszélgetni róla, hogy miért stresszel ennyire a maszk viselése.


----

A maszkviselésnek van lélektani hatása. Azzal nem lesz előrébb senki, hogy azt mondjátok neki, hogy viselje el. Bizony van, aki beképzeli magának, hogy megfullad benne és fizikailag is rosszul lesz. Ilyenek az emberek. A waterboarding nem véletlenül hatásos kínzási módszer.

A pulzoximéteres videók egyébként csalókák, mert rövidek. Ha méred a véroxigénszintedet és 1 percig mondjuk nem veszel közben levegőt, nem fogsz változást látni. Hosszabb távú maszkviselésnél viszont lesz némi változás, amitől ugyan bajod nem lesz, de azért megérzed.

2020. szept. 26. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha nem kapsz levegőt, amit én elhiszek,mivel május eleji fertőzött vagyok, és július eleje fele körül tudtam újra jobban levegőt venni a maszk alatt,előtte kb majdnem megfulladtam. Vizsgáltasd ki magad, ha tényleg fulladsz a maszk alatt és nincs ismert betegség, pl asztma akkor akár a vírus lehet :( elég alattomos, nálam se láz se köhögés nem volt, "csak" a légzési nehézség a klasszikus tünetek közül, maszk alatt szinte semennyire se tudtam.
2020. szept. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

Én is nagyon fulladtam a maszkban sokáig, pedig nekem munkában is hordanom kell Részben pszichés oka volt, erre múlt héten jöttem rá, mikor pánikrohamom lett, mert "váratlanul" tettem fel e maszkot (már bent állt a vonat az állomáson és gyorsan fel kellett rá szállnom)Szerintem az a fő gond, hogy normális mély lélegzetet nem lehet venni a maszkban, mert mindig a meleg levegőt kell visszaszívni és ettől előjön a fulladás és a pánik

A sebészmaszkot azért nem szeretem, mert sokkal melegebb marad benne a kifújt levegő, a textilmaszkok jobban ebből a szempontból

Meg vannak szelepes maszkok is, azokról azt olvastam, hogy egyáltalán nem védenek a vírustól, de lehet bennük levegőt kapni rendesen

2020. szept. 27. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#8 akkor mire jó a szelepes maszk?
2020. szept. 27. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hordj csipke maszkot,abban lehet levegőt kapni.Bár ha fiú vagy,kicsit furán fogsz kinézni benne.
2020. szept. 28. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!