Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen SOS fogyást ismertek...

Milyen SOS fogyást ismertek tinédszerek számára, ami rövid időn belül megteszi hatását?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Most jutottam el arra a szintre így lassan 17évesen, hogy változtatni szeretnék magamon. Sajnos a testsúlyom meghaladja a 120-at, és ez ellen szeretnék tenni. Inkább az olyanok véleménye érdekel aki már volt ilyen helyeztbe, mint amilyenbe most én vagyok. Igazából az a helyzet, hogy amikor ráállok tegyük fel hétfőn a mérlegre, azt veszem észre, hogy -1,2 kg-ba vagyok, majd rá 3napra pedig +2,3-ba, pedig nem is változtattam semmit sem az akkor testmozgásomon, illetve étrendemen.

Ennek nem tudom mi lehet az oka.

De az a helyzet, hogy bizonyos okok miatt nagyon leszeretnék adni egy 15-20kg-ot nagyjából 3-4 hónap alatt. Ehhez mit tudnátok ajánlani?

Annyi hátrányom van, hogy edzőterembe nincs lehetőségem elmenni.

Válaszotokat előre is köszönöm.



2020. okt. 4. 19:17
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Nem tesznek jót azok a diéták
2020. okt. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ne akarj SOS lefogyni, főleg nem tiniként. Ekkora súllyal tökéletes a napi 1 óra séta, esetleg duci torna 20-30 perc otthon. Egyél kevesebbet, főleg a köretekből (kenyér, krumpli, tészta, rízs stb.) Minél több zöldség, inni csak vízet, és hagyd abba a nassolást.
2020. okt. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Hat igazabol az van hogy eddig se ettem tul sok kenyeret se semmi ilyesmit xd. Altalaban amikor tesi oran kondi terembe vagyunk, akkor is tudok huzóckodni ugyan ugy, vagy szabalyosan fekvőzni, szóval ennel a duci tornanal tobb is menne. És nekem tényleg SOS-be kell ez az egész, és nem ezekre a válaszokra vagyok kivancsi, hogy "még tini vagy" stb. Nekem tényleg rendes válaszok kellenek ami ér is valamit, és tényleg gyorsan meglátszódna a hatása. Köszönöm
2020. okt. 4. 21:02
 4/12 anonim ***** válasza:
GM diéta, szín diéta
2020. okt. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4. válaszoló

Ez bővebben mit is jelent? A neten nem találok semmi konkrétat rá

2020. okt. 4. 21:33
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

Gm diéta:A General Motors diéta egyszerre drasztikus és eredményes, mellyel egy hét alatt akár 8 kilótól is megszabadulhatsz. Nem hiszed? Próbáld ki, itt leírást kapsz mind a 7 napra!


A General Motors diéta mai napig megosztó az emberek között. Vannak, akik hisznek benne, vannak, akik nem. Vannak, akik szerint káros lehet a szervezetre, ha túlzásba visszük, és egymás után több 7 napos programot csinálunk végig, míg mások szerint egészséges.


Egyet azonban aligha lehet elvitatni tőle: ha valaki katona fegyelemmel képes végigkövetni lépésről lépésre a 7 napos kúrát, akár 8 kilóval lehet kevesebb!


A General Motors diétát eredetileg a General Motors cége fejlesztette ki a dolgozóknak az Amerikai Élelmiszerügyi Hatósággal és a John Hopkins Egyetemmel karöltve. Ez egyfajta speciális étrend, mellyel alig egy hét alatt drasztikus súlycsökkenés érhető el.


Ha nem hiszed, próbáld ki! Fontos, hogy mindent lépésről lépésre tarts be, de a hatás garantáltan nem marad el!


1. nap


A diéták legfontosabb napja mindig a legelső nap. Egyrészt ekkor határozod el magad, hogy belekezdesz, másrészt ekkor indul meg a nagy fogyás. Ez a nap nem másról szól, mint a gyümölcsökről. vagyis ezen a napon csak és kizárólag gyümölcsöt ehetsz, és csakis nyersen. Vigyáznod kell arra, hogy banánt ne fogyassz, bár az is gyümölcs, ezen a napon tilos fogyasztani! Ennek később jelentősége lesz. A gyümölcsökön kívül minden más, így a zöldségek is kerülendők.


Tilos trükközni velük, azaz sem párolva, sem sütve, főzve nem fogyasztható a gyümölcs, csak nyersen, viszont korlátlan mennyiségű gyümölcsöt ehetsz meg.


Tipp: ha dinnyét eszel csak egész nap, akkor már ezen az első napon is fogyhatsz egy, másfél kilót!


A nap folyamán 8-12 pohár víz bevitele javasolt, de üdítőket, vagy bármilyen cukrot tartalmazó italt nem ihatsz, még gyümölcsleveket sem.


2. nap


A diéta második napja a zöldségeket hozza előtérbe. Vagyis semmi mást nem ehetsz, csak zöldségeket, de azokat korlátlan mennyiségben. Nyersen, főzve, gőzölve, párolva, sőt, még akár sütve is, bár ez utóbbiból kis mennyiséget szabad csak megenned. Így a szénhidrátot, amit ezekből nyersz, egészen biztosan elhasználod a nap folyamán. A burgonyára viszont ügyelni kell, hogy csakis főtt formában fogyasszuk!


Nagyon ajánlotta bab, a répa, a brokkoli, az uborka, a salátafélék, a káposzta. Ezen a napon is legalább 8-12 pohár vizet kell meginnod a nap folyamán.


3. nap


Ezen a napon a kettősség jellemző, mert már nem csak zöldséget vagy csak gyümölcsöt fogyaszthatsz, hanem akár mindkettőt egyszerre, azonban figyelj arra, hogy a banán továbbra is tiltólistán van, burgonyát sem ehetsz ezen a napon, még főve sem.


Érdemes reggelire egy kis gyümölccsel indítani, majd ezt egy zöldséges ebéd kövesse, este pedig gyümölcsökkel koronázzuk meg vacsorakor a napot. Természetesen napi 8-12 pohár víz elkortyolgatása szintén javasolt ezen a napon.


Gyümölcsöt és zöldséget is fogyaszthatsz. Banánt azonban továbbra sem szabad enni, és ma a burgonya sem megengedett még reggelire sem. Reggelire egyél gyümölcsöt, ebédre zöldséget, vacsorára újra gyümölcsöt. Ha este éhes vagy, gyümölcsöt és zöldséget is ehetsz. A napi 8-12 pohár víz most is legyen meg.


4. nap


Ez a nap fog a legfurcsábbnak tűnni, ugyanis előtérbe kerül a banán, és csakis a banán. Igen, jól olvastad. Ezen a napon csak banánt ehetsz, 8-10 darabot egész nap, többet ne! Folyadékot pedig tejet igyál hozzá 3 pohárral.



Bár első hallásra bizarrnak tűnhet, gondolj bele, hogy a banán turmix sem készül másból, mint banánból és tejből. Akár turmixként is fogyaszthatjuk a mai menüt, de ügyeljünk rá, hogy se cukrot, sem semmi mást ne tegyünk bele a turmixba, csak banánt és tejet!


5. nap


Ezen a napon megjutalmazod magadat és a szervezeted, és végre ehetsz valami olyat is, ami közelebb áll a tényleges ételhez. Egy tál főtt rizs a jutalmad az ötödik napon, és megehetsz mellé 6-7 paradicsomot.


Nagyon kell ügyelned ezen a napon arra, hogy emeld meg a fogyasztandó vízmennyiséget, és legalább 12-15 pohárral igyál meg, mert idáig rengeteg húgysav halmozódhatott föl benned előző napról.


6. nap


A diéta utolsó napja az ünneplésről szól. Mint ahogyan egy nehéz munka vagy nap után jólesik az embernek elszívni egy szivart, ledönteni egy üveg viszkit, úgy te is megjutalmazod magad! Ezen a napon egy tál rizst, egy kevéske halat fogyaszthatsz némi zöldséggel és akár gyümölcsökkel is.


Ügyeljünk arra, hogy azért ne habzsoljunk, főleg mert valószínűleg lubickolni fogunk az örömben, ugyanis ha mindent jól csináltunk, mostanra jelentősen csökkent a súlyunk, akár 5-8 kilóval is könnyebbek lehetünk.


Hosszú távon is alkalmazhatom a GM diétát?


Sokan, sokféleképpen tették már fel ugyanazt a kérdést a GM diéta kapcsán. Érdemes, lehet e hosszú távon, több héten keresztül is alkalmazni ezt a rendkívül drasztikus, ámde egészséges diétát?



Ezt embere válogatja. Vannak, akik többször csinálták végig egymás után, 10-20 vagy akár 30 kilókat leadva, azonban mi erősen javasoljuk, hogy legalább 2 hét szünetet érdemes tartani, mielőtt újra nekivágunk.


Ha vége a diétának, nem szedem vissza a leadott kilókat?


A GM diétával kapcsolatos gyakori tévhit és félelem abban rejlik, hogy az ember számtalan diéta kipróbálása során észreveszi, hogy amint abbahagyja, visszaszedi a leadott kilókat, vagy akár többet is hízik, mint amennyi előtte volt.


A GM diétára is igaz az, mint bármilyen diétára. Miután vége van, mértékletességet kell tartanunk továbbra is. A legtöbb diéta célja ugyanis az, hogy hozzászoktassa a szervezetet ahhoz, hogy kevéssel is beérje, és ha ezt az életvitelt utána tartani tudjuk – nyilván nem annyira drasztikus módon, mint a diéta napjain – akkor tarthatjuk súlyunkat.



egészség fogyás fogyókúra diéta étrend



Megtekintések száma: 51502


Ajánlom a Facebookon


Szólj hozzá Te is a cikkhez

2020. okt. 4. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
58%
Eheztettem magam 1,5 honapig, csak annyit ettem, amennyit nagyon muszaj volt, le is fogytam ugy kb 10-12 kilot. Eredmeny: allandoan faztam, nem tudtam felkelni, a boltba alig tudtam lemenni, rettentesen szarul voltam, nem volt energiam, szedultem. Gimis voltam meg, nyar volt, ezert tehettem meg azt, hogy az agyban fekudhettem egesz nap. Majd, amikor elkezdtem enni, rovid ido alatt 15 kilot hiztam vissza. K u rvara megerte? Ja nem :)
2020. okt. 4. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Természetesen, ha bekövetkezne ez a része amiket leírtál, lenne bennem annyi, hogy leálljak ezzel az egésszel és rájöjjek, hogy nekem nem ez kell.

Most csak tanácsokat kértem, és majd eldöntöm, hogy melyik a legjobb opció

2020. okt. 4. 21:52
 9/12 anonim ***** válasza:
A maga karan tanul az ember, ugyhogy probald ki az idiota dietakat, erre nem lehet mit mondani. En is, es sokan masok is atmentunk ezen, mert nem hittunk senkinek, ez egy ilyen dolog, gyakori szerintem. Azon ne lepodj meg, ha ejszaka sirva zabalsz majd, mert annyira ehes leszel az egesz napos alig evestol, hogy nem birod ki, es mindent megeszel, amit csak talalsz. Es persze gyulolod majd magad emiatt.
2020. okt. 4. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ilyen tuti diéta. Sportolni kell, meg minimalizálni minden szénhidrátot, elhagyni a cukrot kávéból, teából, elhagyni a tésztákat, süteményeket, kenyeret. Önmagában ez is elég drasztikus diéta.


Az ilyen GM meg egyéb baromságokat meg hagyni kell a francba. Nem hatékonyak, hosszú távon nem tarthatóak.

2020. okt. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!