Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért néznek meg, ha gumikeszt...

Miért néznek meg, ha gumikesztyűben vagyok a boltban, gyógyszertárban, buszon?

Figyelt kérdés

Tudom-tudom...az egyik tábor azt mondja, hogy mit foglalkozom azzal, hogy ki mit gondol, a másik szerint meg túlreagálom a járvány helyzetet. Nem gondolom, hogy megvéd a vírustól nyilván, én csak a kezem védem a gyakori kézmosásoktól. Ezeken lépjünk is túl. Köszönöm!


Én azért veszek fel kesztyűt, mert tavasszal rongyosra mostam a kezem, állandóan ki volt szárazdva és repedezve a bőröm.

Emiatt most vettem egy vastagabb gumikesztyűt, nem eldobhatót (védem a környezetet, ha lehet), ezt tudom mosni is, mármint alkoholos fertőtlenítővel és szappannal, domestossal is akár. Utána leveszem és hagyom megszáradni.

Egyébként baromi kényelmes, nem szoros, de persze izzad alatta a tenyerem azért, de ez még pont elviselhető 45-60 percen keresztül. A lényeg, hogy nem megy tönkre a bőröm. Sőt, krémes kézre veszem fel, úgy könnyebben fel is csúszik és még hidratál is. Tiszta haszon az egész.

Csak kicsit zavar, hogy mindenhol megbámulnak emiatt és nem tudom, hogy csak azért, mert kesztyű van rajtam és hülyének néznek, vagy azért, mert nem láttak még ilyet?


Így néz ki egyébként:

[link]


Aláírom, picit fura, mert szinte teljesen átlátszó, mégis látszik, hogy valami van a kezemen. Lehet ez az oka a bámészkodásnak. Talán színeset kellett volna vennem. :)



2020. okt. 6. 03:04
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

Igazad van, nagyon jo vedokesztyut hordani. Viseld termeszetesen,hiszen jarvany helyzetben valoban termeszetes. Meglatod, egy ido mulva megszokod es senki sem fogja megnezni.

Szokd meg, viseld termeszetesen, felejtsd el hogy rajtad van,meglatod senki nem fog torodni vele.

2020. okt. 6. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem világoskék van, és egy neon rózsaszín. 😀 Simán hordom bárhova.

Nem érdekel mit szólnak mások, és javaslom, hogy te se foglalkozz velük.

2020. okt. 6. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ypszilon1980 ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz másokkal, a mai helyzetben szerintem abszolút nem kirívó. Csak arra figyelj vagy vedd figyelembe, hogy a vírust kesztyűvel is átviszed egyik tárgyról a másikra.
2020. okt. 6. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elso blikkre azt hiszik, torz, fura a kezed
2020. okt. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Természetesen figyelembe veszem, hogy a kesztyűvel sem tapogatok össze semmit. Nálam csupán tényleg a kezem védelméről van szó, így a kesztyűs kezem mosom/fertőtlenítem és nem megy szét a bőröm.


Köszönöm a kommenteket!

2020. okt. 6. 11:58
 6/9 anonim válasza:

Hol sikerült ilyen gumikesztyűt beszerezni?

Engem is érdekelne.

2020. okt. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ebay-en vettem, nem akarok ingyen reklámot csinálni, ha érdekel küldök linket. Nem annyira olcsó, mert 6€ + szállítás, de én már 2 hónapja nyúzom és bírja.
2020. okt. 8. 00:23
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne törődj vele! Érthető, hogy miért hordod, így nem viszi szét a kezed a sok fertőtlenítő, csak arra vigyázz, hogy ne fogdozz össze kesztyűs kézzel mindent (pl. a telefonodat ne nyomkodd vele!).
2020. nov. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy vidéken más a helyzet, de itt Bp-n kb azt sem néznék meg az emberek, ha valaki valami nagyon extrém külsővel jelenne meg az utcán. A kesztyűt meg pláne nem, rá sem néznek egymásra az emberek többnyire.
2020. dec. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!