Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ha pozitív lett a koronavírus...

Ha pozitív lett a koronavírus teszt, és betartod a karanténnapokat, akkor kell 2. teszt is?

Figyelt kérdés

Megkérdeztem az ismerőseimet, de megoszlanak a vélemények.

Egy pesti ismerősöm azt mondta, hogy neki egyáltalán nem kellett 2. teszt, de egy egri ismerősöm meg azt mondta, hogyha már nincsenek tünetei, ÉS az orvosod rábólintott, akkor nem kell.

Most akkor hogy van ez? Nem jött ki erről semmilyen rendelet?


2020. okt. 10. 20:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A lányomnak volt koronavírusa, 2 negatív teszttel mehetett vissza dolgozni.
2020. okt. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
2 negatív teszt kell, függetlenül attól, hogy vannak-e tüneteid
2020. okt. 10. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

De én ezt nem értem. Én egy elég befolyásos, az egészségügyben dolgozót kérdeztem meg, de ő azt mondta, hogy Pesten már nincs is 2. teszt, ha elmúltak a tünetek.

Azt mondta, hogy máshol sincsen, maximum ha az orvos úgy ítéli meg.

2020. okt. 10. 21:48
 4/6 anonim válasza:
100%
Nem kell negatív teszt, csak ha valahova azt külön kérik (pl. csak úgy mehetnél dolgozni vagy iskolába, hogy viszel negatív tesztet). Nekem pont aktuális a téma, mert most lett pozitív 1 hete a tesztem. Felhívtak, hogy elmondják, hogy lesz a karantén stb. és akkor mondták, hogy csak ilyenkor kell a teszt.
2020. okt. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Hát, igazából ezekben nem lehet megbízni. A rendeletben benn van, hogy nem kell, az én házi orvosom mégis kötelezett rá, pedig most egész héten őszi szünet, utána meg online oktatás lesz novemberig.

Nem tudok menni úgyse sehova emiatt.

Teljesen fölöslegesen csinálják meg.

2020. okt. 12. 14:13
 6/6 anonim válasza:
Hát ha elrendelte a mégegy tesztet neked a háziorvos, akkor úgysem tudsz mit tenni. Legfeljebb negatív lesz, annál jobb, aztán azzal meg vége is a karanténnak, kimehetsz a házból. :D
2020. okt. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!