Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha a maszk használ...

Mit tehetek ha a maszk használata miatt folyamatosan fáj a fejem és bedugul az orrom?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy kell hordani meg is teszem ahol elő van írva, azonban egyre nehezebben bírom. Az iskolában tanteremben is hordani kell egész nap. Mindig hosszantartó fejfájással és orrdugulással megyek haza. Nehezebben tudok koncentrálni 2-3 óra elteltével. Több felé maszkot is próbáltam. Valakinek bevállt valami amitől elkerülte ezeket a mellékhatásokat?

2020. okt. 11. 17:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
42%
Valószínüleg csak pszichoszomatikus a dolog, ha nem hinnéd el, hogy problémákat okoz, akkor megszünne az egész!
2020. okt. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy ez lenne, mivel már nagyon rég óta nem követem nyomon a történeteket, nem érdekel ki mit mond, csak teszem ami elő van írva. Nem vagyok maszk ellenes sem maszk párti.
2020. okt. 11. 17:49
 3/13 anonim ***** válasza:
50%
Milyen gyakran mosod vagy cseréled? Porallergia talán.
2020. okt. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Nyilván zavarhat, vannak ilyen emberek. Egyébként tesi órán is kell hordani? Tanteremben amúgy nem kötelező.
2020. okt. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Nálunk kötelező a teremben is és nincs tesi óránk. Újat veszek fel naponta, az orromat nem tudom kifújni, olyan érzést ad mintha össze lenne szűkűlve.
2020. okt. 11. 18:00
 6/13 anonim ***** válasza:
60%
LEhet, hoyg hülyeségnek tünik, de próbálj meg több folyadékot inni,az sokat segíthet!
2020. okt. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Megpróbálom, ez lehet segítene is, mivel sajnos nagyon nehezen bírok sokat inni. Gyakran meg is feledkeztem róla.. Köszi
2020. okt. 11. 18:09
 8/13 anonim ***** válasza:
37%
Milyen típusú maszk? Ha nagyon kellemetlennek találod, akkor duplán-triplán vett vékony (kínai) pamut póló anyagból érdemes varrnod magadnak egyet, szerintem azok a legkényelmesebbek. Sajnos kevesebbet védenek is, de ha ennyire szenvedsz, szerintem nem éri meg. Ha lelki oka van, akkor lehet, hogy ez az "átmeneti" maszk segíteni fog a lelked hozzászoktatni a témához, és utána a sebészmaszkot is bírni fogod.
2020. okt. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
48%

Persze, hogy lelki oka van. Pszichoszomatizálsz, ez nem kell hogy tudatos legyen, jön az anélkül is.

Tipikus elhatárolódási konfliktus és sínre kerülsz minden egyes maszk használattal.

Nézz utána a náthának a biologika oldalon.

2020. okt. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
Eszembe jutott még valami. Mivel be van dugulva az orrod én ezért gondoltam valamilyen allergiára. Mivel mossátok a maszkot? Simán lehet higy a mosószerre vagy allergiás és ezért fáj a fejed is.
2020. okt. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!