Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek is van valami...

Szerintetek is van valami probléma velem?

Figyelt kérdés

27 éves nő vagyok, két diplomával (nem mondanám magam nagyon okosnak, inkább szorgalmasnak), gyerkőccel, nagyon sok haverom volt fiatal koromban stb, tehát teljesen átlagosnak tűnök. Viszont van egy csomó dolog, ami engem elgondolkodtatott, hogy vajon én csinálok csak ilyet, vagy mások is? Beteg lennék? Itt van pár példa :


- a bal és jobb oldalt sosem tudom rögtön, mindig át kell gondolnom, hogy melyik a jobb kezem, és utána tudom csak, ez jó pár másodperc

- a számokhoz emberi tulajdonságot kapcsolok, pl a kilences az egy gonosz/bunkó szám

- nagyon sokszor számolok dolgokat csak úgy, pl amikoe ringatom a babámat, kényszeresen számolom a kiságy rácsait, és hogy mennyivel oszthatóak. Ugyanez a radiátorral. A földön fekvő játékokat klaszterezem.

- vannak kényszeres kézmozdulataim, de ezeket is csak itthon csinálom.

- szorongok

- mostanság vettem észre, hogy hidegen hagynak a többi ember problémái (kivéve férjem és babám). Még a közeli rokonok lelki problémâi sem érdekelnek.

- nincsenek barátaim, mert túl sok munkának tartom a kapcsolat fenntartását meg úgy is azt érzem, hogy engem úgy sem bír senki és ezért inkább mindenkit elzavarok magam körül.

- mostanság kezdődött a kényszeres takarítás. Minden nap porszívózás (ma kétszer is), nem lehet egy szösz sem a földön.

- a szociális készségeim igencsak megcsappantak:kerülök minden ismerőst, ha csak lehet. Amikor még dolgozni jártam, és megláttam, hogy egy munkatársm is arra jön, akkor inkább telefonálást imitáltam, vagy úgy csináltam, mintha nem vettem volna észre, pedig nem volt bajom az illetővel.


Egyelőre ennyi jutott eszembe. Szerintetek is kattant vagyok? De az a durva hogy kívülről egyáltalán nem látszik szerintem semmi ebből.


2020. okt. 12. 22:05
 1/4 anonim ***** válasza:
9%
Az.
2020. okt. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
igen
2020. okt. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy kattant.


Ezek mind egy komoly idegi túlterheltség tünetei.


Olvasd vissza amit írtál, ilyenkor az ember megpróbálja kiiktatni a zavaró, pluszt jelentő tényezőket.


Pihenést javasolnék, de a legjobb volna, ha segítséget kapnál a napi feladatok elvégzéséhez egy ideig.


Valamelyik nagymama nem tudna besegíteni egy időre?


A bal-jobb megkülönböztetésről meg annyit, hogy a nök 99%-nak gondot okoz.

A férfiak ebben jobbak, náluk csak 98% keveri össze :D

2020. okt. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Te magad is többször leírtad, hogy kényszeres és szorongó vagy. Ezek gyakori mentális problémák. Egyik sem számít súlyos dolognak, de érdemes kezeltetni amíg nem lesz komolyabb. Egy durva kényszer vagy szorongás már eléggé lehetetlenné tudja tenni a normális életet. Viszont jól kezelhetőek, szóval kár lenne évekig kínlódni velük.
2020. okt. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!