Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ez beszédzavar lehet?

Ez beszédzavar lehet?

Figyelt kérdés

Egyre gyakrabban fordulnak velem elő a következők: amikor beszélek, helytelenül rakom össze a mondatokat, pl két mondatban szereplő szót felcserélek, vagy nyelvtanilag hibásan beszélek (rosszul ragozok például). Elég sokszor dadogok, elbizonytalanodok, van, hogy nem tisztán ejtem ki a szót, hanem valahogy elmosódik. Sokszor mást mondok, mint amit szeretnék, bár aztán rájövök, és hülyén is érzem magamat miatta... Ezek mindennaposak sajnos, de azért nincsenek folyamatosan minden megszólalásomnál jelen.


Ez már beszédzavar? Mi okozhatja? (nem gyk-n kérek diagnózist)



#dadogás #beszédzavar #helytelen beszéd #Szavak felcserélése #Szótalálási nehézség
2020. okt. 12. 22:47
 1/2 anonim ***** válasza:
én is ezt csinálom mióta külföldre költöztem. 24/7ben angolul beszélek, csak a családdal beszélek magyarul kb havonta-kéthavonta, és még csak kicsit több mint egy éve vagyok kint. durva hogy az anyanyelvem ilyen szinten romlik.
2020. okt. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Neurológiai gond is lehet, ajánlom az orvosod felkeresését.
2020. okt. 14. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!