Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nagyon dadogok tudnatok...

Nagyon dadogok tudnatok segitseget írni?

Figyelt kérdés
Mar lassan 2 eve dadogok elejen meg nem olyan folyamatosan ,de mostansag nagyon ramjot es felek ,hogy nagykoromban is ez lesz :/ nem akarok semmi logopédushoz fordulni valami jó ötlet ? (nagyon szepen koszonom előre is >.<)F/13 u.i:osztalytarsam tegnap mondta ,hogy mostanaban nagyon dadogsz ://

2017. ápr. 7. 19:35
 1/8 anonim válasza:
100%
Szia! Hallottál már A király beszéde c. filmről? Azt tanácsolnám neked, hogy nézd meg, és légy te is bátor! Ne foglalkozz azzal, hogy mások mit szólnak, mit gondolnak rólad! Légy bátor! Merj segítséget kérni! Olvass! De ami a legfontosabb: szeresd magad, sose érezd emiatt magad úgy, hogy kevesebb vagy a társaidnál; beszélj erről a szüleiddel, vagy egy jó barátoddal, aki úgy érzed, nem nevet ki, és megért téged. Ne félj segítséget kérni, akár pszichológus is segíthet. A dadogásnak, mint más betegségeknek is lelki eredete van. A pszichológus talán segíthetne feloldani a blokkot, megoldani neked a problémát. Remélem tudtam kicsit segíteni! Fel a fejjel, csak bátran, előre! ;)
2017. ápr. 7. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ ,megprobalom:)
2017. ápr. 10. 22:10
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Épp most akartam írni, hogy akarja e valaki, aki dadog, hogy segítséget kapjon. De elolvastam az üzeneted, és megtetszett, hogy te segítséget kérsz.


Én tudok segíteni.

Az utóbbi hetekben volt két kudarcom is. Egy fagyisnál az eladóról kiderült, hogy nagyon súlyosan dadog. Elmeséltem neki a legutóbbi sikeremet, amikor egy 9 éves kislány odajött hozzám, hogy megsi-megsi-megsimogat-gat-gathatja e a kutyámat. Szóval dadogott. Én pedig megkérdeztem a kislánytól, hogy nem zavarja e a dadogás, és nem szeretne esetleg megszabadulni ettől??? És bele is kezdtünk ott a sétáló utcában, és meg is oldottuk.


Na, ez tetszett is a fagyis eladónak, és megbeszéltük, hogy találkozunk. De nem jött el, kitalált valami indokot. És nagyon sajnáltam, mert tényleg tudnék neki segíteni.


És volt egy másik is, akinek felajánlottam, de még ő sem mert nekikezdeni.


Mindkettő jóval idősebb nálad, 10-15 évvel. És már nagyon sok mindent kipróbáltak, logopédust, pszichológust, különböző terápiákat, és minden esetben kudarc lett a vége, a dadogásuk nem múlt el. Így már nem is bíznak nagyon abban, hogy sikerülhet.


Az mekkora lenne, ha te tényleg meg akarnál szabadulni a dadogástól, én segítenék neked ebben, és aztán megmutatnánk nekik a sikered!


Talán ez adna nekik egy kis plusz löketet, és bele mernének vágni.


Na, ha akarod, akkor beszélj a szüleiddel, hogy van itt valaki, aki jelentkezett, és tudna segíteni neked, és szervezzük meg, hogy az ő bevonásukkal találkozunk.


Ha a szüleid benne vannak, akkor írj privátban, én megadom a számomat, és anyukád vagy apukád felhív, hogy megbeszéljük a részleteket.


Nálad a labda:)


Üdv,

Jani


U.i:

Menni fog, ne izgulj!

2017. máj. 29. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utolsó: pontosan milyen módszerrel segítesz? Nekem az ilyen instant megoldások mindig gyanúsak, főleg hogy a dadogás egy nagyon összetett dolog, és maga a beszédhiba csak a jéghegy csúcsa.
2017. máj. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Természetes, hogy gyanús számodra bármi/bárki, ami/aki képes segíteni. Biztosan elmúltál már te is 13 éves. Nem is neked szólt a levelem.
2017. máj. 30. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen, gyanús egy összetett, évek óta fennálló állapotot pillanatok alatt tökéletesen kikezelni, főleg olyan módszerrel, amit egy számomra ismeretlen hoz fel, és konkrétumokat sem ír róla. 29 éves vagyok egyébként és szintén dadogok.
2017. máj. 30. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A kudarc beszél belőletek.


Ez lesz majd ezzel a 13 éves kissráccal is. Ahogy a következő években majd próbál megszabadulni a dadogásától, elmegy logopédushoz, picológushoz (a francba, már megint rosszul írtam le), ide-oda-amoda, és 27 évesen még mindig dadogni fog, és a sok kudarctól, kudarctól, kudarctól már "tudni fogja", amit ti: "áh, gyanús, nagyon gyanús...ezen nem lehet csak úgy segíteni...ez...ez komplex, vagy hogy is magyarázták ezt nekem mások...és hát biztosan így van, hiszen én is megpróbáltam mindent, amit csak lehetett, de még mindig annyi-annyi kellemetlen helyzetbe kerülök nap mint nap...hát, ez van...nekem ez jutott...mindegy, nem is foglalkozok vele (így legalább vagyok valaki, én vagyok a dadogós Dani...ez is jó valamire...például, lehet engem sajnálni...na meg legalább különbözök másoktól)..."


De legbelül majd ez a srác, 27 évesen, még mindig dadogva, egy iciri-picirit vágyni fog arra, hogy bárcsak ne dadogna.


Csakhogy addigra már saját maga miatt nem nagyon tudna megszabadulni tőle, mint ahogy titeket sem vállalnálak el, mert ti (sajnos, 27 éves korotokra) már nem azért találkoznátok velem, hogy "na, itt egy fura pali, azt állítja, méghozzá magabiztosan, hogy tud segíteni...hát, persze, hogy megyek...mi van, ha igaz...mi van, ha nem fogok többé dadogni?!?!"....nem, ti azért jönnétek csak el, hogy kudarcot szenvedjünk, és bebizonyosodjon, hogy nem is vertek át titeket az elmúlt években, ez téééényleg komplex, és NINCS olyan, hogy csak úgy hipsz-hopsz, elmúlik.


Nagyon sajnálom, hogy így elbánt veletek az élet, tényleg, mert hát biztosan volt idő, amikor szívből szeretettek volna megszabadulni a dadogásotoktól.


És azért írtam ide, nem privátba, hogy ezt elolvashassa a 13 éves kissrác is, aki még az út elején van, és a szülei is, hogy megadjam nekik az esélyt a döntésre.


És mivel jól kiírtam magam:), na meg nem azért kezdtem bele az egészbe, hogy bárkit is győzködjek, természetesen nem írok többet, nektek sem, és a srácnak sem.


További minden jót, és szívből kívánok legalább javulást a beszédhibával kapcsolatban, hiszen a kommunikációnk a saját életünk kulcs eleme - nélkülözhetetlen a mindennapjainkban, a boldogságunkkal és az elénk kerülő problémáink kezelésével szemben.


Jani

2017. máj. 30. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem a kudarc beszél belőlem, hanem az egészséges szkepticizmus, amikor jön valaki és ajánl egy tuti módszert konkrétumok nélkül (túl sok ilyet láttam már, bár nálad érzem az őszinte segítő szándékot, de ott motoszkál a fejemben a "kisördög").


Szívesen kipróbálnám ennek ellenére a módszeredet, mert a fent leírtak ellenére alapvetően nyitott vagyok új és "rendhagyó" megoldásokra (pl. agykontroll tanfolyamot is végeztem, illetve foglalkozom bioenergetikával).

2017. máj. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!