Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Diszlexiával lehetek rendőr?

Diszlexiával lehetek rendőr?

Figyelt kérdés

Suliban kaptam felmentést helyesírásból és angol nyelvből.

De valójában egyikkel se lett volna nagy problémám ha rendesen odafigyelek.

Lényegében nincs semmi bajom most az a lényeg.

De mivel az érettségimben szerepel és van ez a dolog így nem lehetek rendőr?

Vagy meglehet oldani, hogy ne legyen ilyen problémám? Tehát ha a teszteket már jól töltöm ki akkor elfogadják, hogy nincs ilyen bajom és jelentkezhetek rendőrnek? Remélem érthető a kérdés. :D



2020. okt. 13. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tisztázzuk: lustaságból ellógtad a helyesírást és az angolt, és most meg ennek ellenére akarsz élni olyan joggal, amihez kell az írás? nem érzed ezt egy kissé igazságtalannak?


Véleményem szerint vannak munkakörök, amiket elláthasz, de az, hogy magasabb státuszba kerülj, az kizárt...

2020. okt. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kaptál dys-es diagnózist ezek szerint? Azaz - kvázi "elintézték neked" a felmentést, de most rájöttél, hogy ez öngól volt.(?)


Tudomásom szerint kizáró ok a felvételinél, de nézz utána pontosan.


Tágabb ismeretségi körben valakinek a gyereke tényleg dys- gyanús volt, de ott mindenki mindent megtett, hogy ne kapjon ilyen kódot, épp amiatt, mert rendőr szakközépbe szeretett volna menni a fiú.


Ebből elvileg nem lehet "kigyógyulni", akkor nektek azt kellene bizonyítani, hogy hibásan lettél annak diagnosztizálva...és akkor vszleg az érettségidet is újra kellene írnod.(?) Most csak találgatok, de ez, mint legdurvább forgatókönyv is eszembe jutott.

Megér ez neked ennyi tortúrát?

2020. okt. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Kizáró ok, de jobb is...ne akarj rendőr lenni.


De amúgy az érettségi bizonyítványodban szerepel Magyar nyelv, és irodalomnál hogy felmentésed van ?!


Angol nyelvből teljes felmentés kaptál ?


Vagy esetleg van valami extra papírt kapsz ilyenkor ?


Mert akkor én simán elhallgatnám :D

2020. okt. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az angol csak simán kivan húzva.

Tehát annak ellenére hogy kötelező nekem egy másik tantárgyat kellet választanom.

Még kicsi voltam amikor ez történt akkor nem direkt volt tehát valami alapja lehetet a dolognak. De ha akarnám megtudnám tanulni könnyen az angolt tehát ahogy nőttem inkább csak lustaságból hanyagoltam is már mert nem érdekelt az angol. De rendőr mindig is szerettem volna lenni és szerintem nem lenne problémám most a helyesírással mert sokat fejlődtem azért. Az angolt is megtudnám tanulni és meg is fogom mert már érdekelne.

2020. okt. 13. 19:10
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem.
2020. okt. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!