Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Keddtől újra elutazhatok a...

Keddtől újra elutazhatok a városomból ha betartom az előírásokat? (egyedül, maszkban és távolság tartással) Vagy így is belém köthet a rendőr? Bár sokszor olvasom hogy még a csoportosulóknak sem szólnak oda.

Figyelt kérdés

Majd egy hónapja vagyok önkéntes karanténban. Egy utam volt eddig orvoshoz. Akkor senki az égvilágon nem szólt hozzám és még rendőrt sem láttam a nagyobb városban. Persze nyugdíjast igen. Kicsit olyan volt a villamos megálló mint egy walking dead forgatás. Csak idősekkel.


Na de lényeg a lényeg. Ha egyedül megyek mert muszáj már sétálnom egyet a kedvenc városomban + felakarok tankolni olyan termékekkel amelyeket nálunk nem lehet megvenni akkor belém köthet a rendőr? Hiszen csak korlátozás van és csak húsvétkor izmozhatnak a polgármesterek. A józan ész azt mondja hamarabb igazoltat olyat a rendőr aki nem tartja be az előírásokat mint olyat aki senkihez nem megy közel és még maszk is van rajta.


2020. ápr. 11. 00:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Most húsvétkor semmiképp nem ajánlott szerintem. Hivatalosan kijárási korlátozás van, azaz a lakhelyeden végezhetsz egyéni sportot.


A szabályozás városonként eltérő, Székesfehérváron pl 50000-re is megbüntethetnek ha 1000 méterre elhagyod az otthonod. Pláne ha más városból jössz...


Ha bárki bárhol igazoltat, hazudnod kell valamit ez fix, mert kifejezetten kérték, hogy helyi lakosokon kívűl NE mászkáljon senki a településeken.

2020. ápr. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja keddtől... bocs.


Keddtől is ugyan az érvényes mint eddig.

Nyomós indokkal hagyhatod el a lakhelyedet.

2020. ápr. 11. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Szerdán/csütörtökön terveztem.

Húsvétkor semmiképp sem mennék mert durva tömeg lehet ilyenkor. :)

Mondjuk ugye a természet és a bevásárlás is benne van.

Az viszont teljesen meglepett hogy Debrecenben az égvilágon senki sem ellenőrzött senkit.

Na de ez a korlátozás is kicsit olyan hogy van is meg nem is. Hiszen vicc kategória szerint a műkörmös és a természetbe menés is. Ennyi erővel elmehetek ide oda és mondhatom hogy a természetbe megyek vagy boltba ami nálunk nincs és olyan terméket venni kell és társai...


Én is támogatnám a szigorítást mert annak lenne haszna érdemben. Viszont ha ilyen laza a helyzet mint ami Debrecenben volt akkor már elgondolkodik az ember. Az állomáson és a vonaton sem volt ellenőrzés. Igaz az egész IC-n nem volt 10 utas szóval az még úgy biztonságos is.

Csak amiatt félek mert sosincs szerencsém a rendőrökkel. Jártam már úgy utazás előtt hogy kint voltak az állomáson. Engem igazoltattak az viszont nem is érdekelte őket hogy 3 hajléktalan szállásnak használta az épületet. Ami szomorú de így meg büdös volt meg minden.

2020. ápr. 11. 01:04
 4/6 anonim ***** válasza:
48%

Persze, ez a kijárási korlátozás egy vicc.


Azóta duplaannyi ember megy ki, mert már kiskaput se kell keresni, mindenre ráfogható a kirándulás/sport/bolt stb.

2020. ápr. 11. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azt írod, azért mennél, hogy sétálj kicsit meg vegyél pár dolgot, amit nálatok nem lehet kapni. Ez szerintem teljesen belefér. Főleg, hogy egyedül mennél, meg egy hónap után először. De kétlem, hogy bárki megkérdezné, hová mész.
2020. ápr. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Remélem tényleg nem lesz gond. :)


Amúgy nálunk kisvárosban most sincs semmi intézkedés. Persze a piacon már annyi ember van meg a boltok előtt. Főleg idős hogy elképesztő.

2020. ápr. 11. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!