Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Székrekedésnél előfordulhat...

Székrekedésnél előfordulhat hogy törlés után friss, elenk piros vér van a WC papíron?

Figyelt kérdés

Nehezen ment az ürítés, arra gondoltam hogy székrekedésem van, de friss,élénk piros vér volt a WC papíron. A széklet nem volt véres, csak a WC papír. Gondoltam aranyérre is. Melyik a valószínűbb?

Egyepkent elég kevésszer kell elmennem wcre, egy héten csak 1x, vagy 2x van székletem. Ettől lehet aranyér? Vagy székrekedés van a dologban?

Orvoshoz fogok majd menni, de örülnék ha ti is tudnátok választ adni.



2020. okt. 16. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Vagy csak felsertett a szeklet, vagy aranyer, es azt sertette. Elofordul. Velem is sokszor elofordult hogy veres volt, voltam vele orvosnal is. Aranyer. Amiota rakenyszeritettem magam hogy menjek naponta vecere (ne pedig heti 2x) a verzes szerencsere megszűnt a vece papiron. Viszont mivel keves folyadekot fogyasztok, sajnos igy sem az igazi, elojottek nehany ev alatt a tipikus aranyer tunetek.
2020. okt. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Inkabb a szekrekedes ellen teheto trukkoknek kell utanajarni. Se kemeny ne legyen, se ennyire ritka. Elvileg az vagyok, aki maganpraxisban is mindent megnezet, de foleg, ha negyven alatt vagy, nagyon egyertelmu, hogy aranyer.

Ferjem vastagbeltukrozesen is volt, mert vert mutatott ki a szekletvizsgalat. Neki mar amugy sem artott megnezetni, es csak aranyer verzese volt. Persze azt is kremmel, kuppal kezelni kell, es sulyosodo esetben proktologusnak mutatni.

De ez meg nem tunik veszesnek.

2020. okt. 16. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Egyszeri alkalom nem jelent semmit, változtatni kellene a szokásaidon. Többet enni, 1,5-2l víz/nap, és sok zöldség, gyümölcs.
2020. okt. 16. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!