Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mikor tudom leadni a táppénzes...

Mikor tudom leadni a táppénzes papírt, ha kórházban voltam és két hete itthon betegáll-ban, viszont a háziorvos azt mondta hogy majd megmondja mikortól dolgozhatok?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen sürgetik a papírt, hogy adjam most le. Eddig mindig rövid ideig voltam beteg és akkor mindjárt oda is adta a doki a papírt. (Annó amikor mentem dolgozni vittem és leadtam.)

2020. okt. 17. 16:29
 1/7 anonim ***** válasza:
Megkérsz valakit, hogy hozza el az orvostól és adja le a munkahelyen. A kezdő dátum rajta lesz és az is, hogy folyamatban
2020. okt. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minek sürgetik? Amíg nem viszed betegállományban vagy, maguktól nem tudják beírni?
2020. okt. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezek szerint...(hivatalban dolgozom😁) Azt is mondta valaki hogy nem kapok fizut ha 20-ig nem adom le...
2020. okt. 18. 20:14
 4/7 anonim ***** válasza:

2!


Mert nem bemondásra megy. Táppénzt a táppénzes papír leadásával lehet és kell is igazolni. Attól, hogy Pistike betelefonál hétfőn, hohy beteg, még hivatalosan nem lesz az, amig azt nem igazolja.

2020. okt. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Persze, mert ha elcsapták és eszméletlenül fekszik az intenzíven akkor is vigye be, mert a szabál az szabál.
2020. okt. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

5!

Nem, akkor nyilván nem viszi be. Be viszi helyette az, aki ertesitette a munkahelyet arról, hohy a Pistit elcsaptak és eszméletlenül fekszik az intenzíven. A szabály az szabály, bizony. Táppénzes papir nélkül nem veszik táppénzre. Szabadságra fogják kiírni, ha nem adja le időben. Ha nincs szabadsága, akkor jövésedben fizetesnelkulire teszik, rosszabb esetben meg kirúgják, mert igazolatlanul maradt távol.

Nem haldoklik. Tud internetezni, valahogy megoldja az evést is, ergo vagy ő, vagy aki gondoskodik róla beviheti a papirt.

2020. okt. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A bérszámfejtő szerint a dokinak legkésőbb 22-ig ki kell adnia a papírt ami 26-ig igazolja a betit (akkor megyek dolgozni). Így elég egyszer táppénzes papírt leadnom a három hét betire.
2020. okt. 19. 13:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!