Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Megharapott egy kutya aki...

Megharapott egy kutya aki nincs beoltva... nem mély seb csak karcolás... mit tegyek?

Figyelt kérdés
2020. okt. 18. 01:12
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
… ja es azert ne felejts el szolni az ismerosodnek, hogy legyenszives oltassa be a kutyajat!
2020. okt. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha lyukas a bőröd, akkor mwnj dokihoz, ha nem lyukadt ki "csak" véraláfutásos max akkor maradj, mert semmi sincs.
2020. okt. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
79%

Azért pár ember fejében elég nagy káosz van.


Ha egy állat (kutya vagy macska, vagy akármi) megharap akkor orvos, és nem gyakorin ajánlgatjuk a betadint. Nyugodtan menj el az orvoshoz, az majd megmondja a teendőket. Ha a kutya gazdája meg büntit kap akkor így járt. Felelőtlen, megérdemli.


Még ha matematikailag parányi is rá az esély, olyan betegséggel nem viccelünk ami a tünetek megjelenése után már gyógyíthatatlan.

2020. okt. 18. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Jah és lemaradt: Igaz, hogy erre nálunk szerencsére csekély az esély, de akkor sem vehető fél vállról. Nem hiába oltatják a kutyákat.


Keleti országokban meg hasonló helyeken ezerszámra visz még el évente ez a gyógyíthatatlan betegség.

2020. okt. 18. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
14%

Vannak tortenetek rozsdas szogbe lepesrol, ralepett a lo a labara, atszurta a gereblye a talpat, belenyult a szekercebe … es vérmérgezésben meghalt.


Na de itt egy feluleti karcolásról van szo … talan meg ruha is volt a serult résznél (nem tudom). Valoszinu ellattak a serulest … miert kellene ennel jobban aggodni?


En jobban aggódnék ilyen virusos helyzetben bemenni egy rendelobe.

2020. okt. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
14%

"Nem (feltétlenül) a harapástól magától tart, hanem attól h nincs oltva veszettség ellen"


A veszettseg egy betegseg … nem attol kapja el mert elmulasztottak beadni a vedooltast, hanem ha egy masik allat megfertozte. Ha szoban forgo kutya nem jatszik naphosszat a kis Vukkal, akkor kicsi az eselye a veszettségnek.

2020. okt. 18. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Mivel a veszettség szinte bármelyik állatban ott lehet, pl. nyest, róka, denevér, amelyek könnyen be tudnak vándorolni a kertes házak kertjébe/udvarába, könnyen elkapható anélkül is, hogy a kutya kiszökne. Nagyon ritka ez a megbetegedés embereknél, de ha picit későn veszi észre az illető, akkor halálos.
2020. okt. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
68%

Komolyan mondom nem hiszem el mennyi fogyatékos van itt. A veszettség nem vicc. Még ha kevés esély is van rá, akkor sem. A kutya akkor is tudja továbbítani azt, amikor még nem mutat tüneteket. Mit nem lehet érteni azon, hogy halálos, tünetekkor már gyógyíthatatlan betegség? Ha egy kis esély van rá, akkor is megnézetem, nem azt mondom, hogy á, itt úgyis ritka.

Egy karcolás is elég. A lényeg az, hogy fel lett e sértve a bőrfelület, vagy sem. Ha már van egy kis vér, akkor már bejuthatott a véráramba. Ha nem szakadt át a bőrfelület, akkor nincs gond. Láttam olyan esetet, amikor egy denevér harapta meg a lányt, mert az megfogta azt. Csak mint egy apró tűszúrás az ujján és veszett is lett tőle.

A gazdája pedig még nagyon rá fázhat amiatt, hogy nem oltatta be a kutyáját.


Előző: a vérmérgezés és a veszettség nem ugyanaz.

2020. okt. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
23. - as vagyok. Az előző a 20 - asnak szól.
2020. okt. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
na hat nem gondoltam volna ennyi valasz jon, koszonom. Beoltattam magam ra vett a csalad :DD
2020. nov. 26. 00:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!