Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Félelem a műtéttől - mit tehetek?

Félelem a műtéttől - mit tehetek?

Figyelt kérdés
Van egy problémám, amit meg kell műteni. Nem sürgős, de hosszabb távon fontos dolog és elég komplikált. A gond az, hogy tavaly egy ismerősöm meghalt egy rutin szívműtét közben - amúgy is szorongás típus vagyok, de ez betette a kaput, iszonyú pánik fog el ha a műtétre gondolok. Total kikeszultem, voltam pszichiáter el, kaptam szorongasoldot, de semmit nem használ. Mit tehetnék?

#Műtéttől
2020. okt. 25. 06:17
1 2
 1/11 Deák Dominik 2020 ***** válasza:

Hát ha a szakember sem tud segíteni, akkor mi se fogunk tudni.

Ess túl rajta mielőbb, utána már akkor nem fogsz pánikolni.

2020. okt. 25. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nyugi ne stresszelj, gyűjts erőt addigra.A műtéttől mindenki fél.Nincs mit tenni.Ezen túl kell esni.Életet ment.Csak ki kell bírni.Apám is félt a gyomorműtéttől.Azóta mióta megműtötték nincs probléma,nincs gyomorvérzése se.
2020. okt. 25. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha nem használ a szorongáscsökkentő kérj másikat! Jelenleg, rövidtávra ez lenne a megoldás, plusz az, hogy gyorsan túlesel rajta.
2020. okt. 25. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Midet műtik? nekem mű szívbillentyű kellene.
2020. okt. 25. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Milyen műtét?


Nekem van egy kis tapasztalatom.

Nekem a hátamat műtötték 2x és alapból parás vagyok (kisgyerek korom óta szorongok) de lazán túlestem rajta, annyi hogy mikor készítettek elő akkor kicsit hányingerem volt és ezerrel vert a szivem de pár perc után elfogott valami földöntúli nyugalom.


A bogyókat hagyd a fenébe, a Xanax, Rivotril, Frontin és társai csak leépítenek. Nekem egy ideig szednem kellett a szorongásomra de pár hét után abbahagytam mert azt vettem észre hogy képtelen vagyok gondolkodni, alapvető matematikai műveleteket alig tudtam elvégezni mert csak mondogattam magamban hogy 23+16,23+16,23+16 egyre jobban elbambulva, szinte már nyáladzva aztán egyszer csak visszazökkentem és kinyögtem hogy az 39. A szorongásomat pedig nem oldotta csak leszedált teljesen. Azóta csak természetes gyógynövénnyel kezelem magam jópár éve, a szorongás teljesen megszűnt, sokkal energikusabb vagyok (mindig levert voltam, a bogyóktól pedig még aluszékony is) és kreatívabb is. Szóval hagyd azokat a sz@rokat, a piát (biztos tanácsolják majd hogy verj be tizenhat felest aztán nem idegeskedsz) mert csak a májadat teszik tönkre és tekerj egy spanglit inkább.

2020. okt. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ugyan nekem csuklóműtétem volt,de azért leírom.


Egyik nap délután (júniusban) bicikliztem és valahogy elestem. De úgy,mint még soha.

Már akkor tudtam,hogy nagyobb baj van.

Bevitt a mentő, röntgen és hát kiderült,hogy csukló törés.

Este 8 óra körül közölték is,hogy műtét kell!

Mit ne mondjak, nagyon meglepődtem. Persze tudtam,hogy műteni kell,hisz eltörtem,de azért na...

Éjfélig ehettem,utána már nem.

Reggel fel is kötöttek infúzióra. Azt se tudtam,hogy mivan. Féltem. Féltem,hogy mondjuk megfulladok az altatás miatt,vagy hogy véletlenül felébredek.

Jött is a beteghordó,felfeküdtem az ágyra és elvitt.

Átszálltam még egy ágyra és betolltak a műtőbe.

Na,ott már nagyon ideges voltam.

Aztán adtak oxigént és ugye utána pedig az altató gáz jött.

Azonnal elaludtam.



Minden idegeskedés ellenére itt vagyok és az ég világon semmi komplikáció nem volt.


Persze tudom,hogy egy csukló és egy szívműtét között rengeteg különbség és hogy a szív nagyságrendekkel bonyolultabb,de azért leírtam.

Én is nagyon stresszeltem.

2020. okt. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Milyen műtét?
2020. okt. 25. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt orsócsont műtétem,engem érzészelenítettek,nem altattak.
2020. okt. 25. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nekem is olyan mutetem volt ami nem életmentő de kellett h megelőzzük a hosszú tavon a károsodást. Nagyon aggódtam en tényleg sírtam a műtét reggelen, de nem lett semmi baj :)) és végre nem kell azon szorongani hogy vajon még minden rendben vagy mar elkezdett az alap probléma valamilyen károsodást okozni :) ess túl rajta, előtte szar lesz, en enni aludni kb semmit nem tudtam hetekkel a műtét előtt, többször sírtam is, ez szerintem sok emberrel így van főleg ha nem csak egy anyajegyet kell leszedni. De a műtét után tokre megnyugodtam hogy végre túl vagyok rajta és el is felejthetem a kontroll vizsgálaton kívül nem kellett más vizsgálat és nem kell tovább aggódni hogy akkor későbbiekben lesz e bajom mert halogatom a műtétet vagy sem..:) gyógyszert meg ne szedj, sokan vagyunk akik ilyen szinten szorongani egy műtét miatt, en azt hittem felallok a műtőasztalról es hazamegyek mert nem bírom ki azt a szorongást...:D
2020. okt. 25. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
🤷‍♀️
2020. okt. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!