Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Félelem a műtéttől - mit tehetek?

Félelem a műtéttől - mit tehetek?

Figyelt kérdés
Van egy problémám, amit meg kell műteni. Nem sürgős, de hosszabb távon fontos dolog és elég komplikált. A gond az, hogy tavaly egy ismerősöm meghalt egy rutin szívműtét közben - amúgy is szorongás típus vagyok, de ez betette a kaput, iszonyú pánik fog el ha a műtétre gondolok. Total kikeszultem, voltam pszichiáter el, kaptam szorongasoldot, de semmit nem használ. Mit tehetnék?

#Műtéttől
2020. okt. 25. 06:17
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Agyműtét...A dolog úgy néz ki, hogy egy cavernomát akarnak kiszedni, ez egy rendellenes érgomoly az agyban, ami olyan évi 4% eséllyel bevérezhet, és olyankor problémát okoz. Na most nekem eddig kétszer csinált ilyet, mindkét alkalommal megúsztam némi homályos látással, ami két hónap alatt teljesen rendbejött.


A műtét viszont elég mélyre beturkálna az agyba, és hát ennek vannak komoly morbiditási kockázatai. Több idegsebésszel is beszéltem, van aki azonnal ki akarta volna szedni, van aki meg mondta, hogy figyeljük meg, mi lesz, egyelőre nincsenek tüneteim, ne bántsuk. Fogalmam sincs mi lenne a jó, ez is stresszel.

2020. okt. 25. 14:49
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!