Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » A legtöbb ember miért fél...

A legtöbb ember miért fél ennyire a covid oltástól?

Figyelt kérdés
Miért van ennyi oltásellenes barom? Akik ellenzik az oltást, van jobb ötletük arra, hogy hogyan lehetne megállítani ezt a járványt? Vagy szerintetek nincs is covid?

2020. nov. 3. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

DE, van.

Oltás is kell.

De nem egy olyan, amilyet nem is ismerünk még, nem tudjuk, milyen mellékhatásai vannak.

2020. nov. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
38%

Nincsenek oltásellenes barmok!

Akik ellenzik, azoknak sincs jobb ötletük, hiszen azzal már előálltak volna. Mivel az egész bolygó szét van cseszve miatta.

De, létezik a Covid, viszont az eelenszérum, még nagyon gyerekcipőben jár.

Senki nem akar kísérleti nyúl lenni.

2020. nov. 3. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
82%

1. Alapvetően nem vagyok oltásellenes.

2. Ez egy ÚJ oltás lesz, amit társadalmi / politikai nyomásra egy "rendes" fejlesztési idő töredéke alatt dobnak a piacra, több klinikai vizsgálati fázist összemosva, lerövidítve stb. Nem lesz még "kipróbálva", sem a hatékonyságáról, sem az esetleges mellékhatásairól nem tudunk az elején még semmit.

3. Abból kiindulva, hogy a jelenlegi tudásunk szerint milyen gyorsan csökken az ellenanyagszint a szervezetben, igazából nem lesz értelme, nem életszerű 3 havonta újraoltatni magad. Nem is értem, miért a vakcinafejlesztésre összpontosítanak, inkább ellenanyagban / terápiában kellene gondolkozni.

2020. nov. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
11%

Mert ezek az emberek nem értenek hozzá és okkal feltételezik, hogy rövidebb idő = ócska végtermék. A probléma inkább az, hogy közülük senki nem nézne utána, mire ez a rövidebb idő vagy legalább próbálna utána járni, hanek terjesztik a feltételezésük, ezáltal az oltottak aránya kisebb lesz, ami már elég nagy probléma.

De amúgy teljesen jogos a feltételezés, nem kell oltásellenesnek lenni, mert ha nem értesz hozzá, akkor elég kínai tud lenni ez az egész. Meg ugye ha nem tudsz angolul, még nagyon utána nézni se lehet, ami megint csak sok embert érint itthon. Plusz az utána nézni akarás is kevés emberben van meg, egy random no name oldal cikke vagy facebook kommenttel megelékszenek.

2020. nov. 3. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
94%

Az oltóanyag körül biztos van valami ördögi. Hisz a koronavírus körül nagy a ködösítés kormányoldalról. Én úgy vagyok vele, aki jót akar nekem, annak nem az a célja, hogy félelemben tartson. Hisz az lenne a cél, hogy nyugodtan végiggondoljuk mi a valódi probléma. Mik a helyes megoldások. És nem fals tesztekre, így statisztikákra is mutogatunk.

Mi megy most: Valamilyen multimilliárdos kezében lévő WHO (Egészségügyi Világszervezet) utasításait követjük vakon. Mikor vannak magyar szakemberek is, akik minden politikai irányzattól mentesen tudnak megoldásokat szolgáltatni. Nem vastag pénzzel be kell fogni a szájukat.

Olyan kevés a koronavírusos beteg, hogy egy oltásnak, ami mindenki életére hatással van nagyobb a kára, mint a haszna. Kizárt az hogy a járvány már egy éve zajlik és csak a médián keresztül tudunk róla, de nem érzékelünk belőle semmit. Csupán a maszktól és a hipochondriától betegek az emberek.

2020. nov. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
39%
Én nem vagyok ellene, engem influenza ellen is minden évben beoltanak kötelezően a munkahelyemen,nem is szoktam beteg lenni soha, úgyhogy én bízom ebben is engem az sem zavar ha kötelező oltás lesz majd.
2020. nov. 4. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
63%

Mindig ezzel a "legalább x év kell egy normális gyógyszer/oltás kifejlesztéséhez".


Igen, 1980-ban valóban ennyi kellett.


Most van egy globális méretű probléma 2020-ban, és minden nagyhatalom önti a pénzt a vakcinába, hogy minél előbb helyreállhasson a covid előtti idő.


Teljesen más ez mint pl. békeidőben egy új antibiotikumot fejleszteni (bár mondjuk ha megjelenne gy multirezisztens pneumococcus törzs, az elég cumi lenne :D ).


Ráadásul a vakcinafejlesztésben nem 0-ról kell általában indulni, hanem vannak már megfelelő eszközök, hogy egy már meglévő oltásból lehessen egy új vírus ellen oltást készíteni. Úgy lehet ezt elképzelni, hogy pl. autógyártónak van egy teljesen jó, működő benzines autója, de gyorsan akarna egy dízelt is gyártani. Kasztni stb megvan, már csak azt kell megvizsgálni, hogyan viselkedik benne a dízelmotor.

2020. nov. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
37%
Hogy miért? A nagymamám elment influenza ellen felvenni az oltást, mire olyan beteg lett amilyennek még nem láttam soha. A kislányom pedig inzulinbeteg lett tőle konkrétan. Azóta inzulinpumpája van. A covid pedig egy noname orosz vakcina lesz EU törzskönyv nélkül és ki tudja milyen súlyos halálos mellékhatásokkal.
2020. nov. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!