Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Porckorong sérv?

Ungvári Adrienne kérdése:

Porckorong sérv?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kb egy éve fájt mostanáig erősen a derekam, már kevésbé fáj, viszont 3-4 hónapja erős sugárzó fájdalom hasít mindkét lábszáramba hátul, ami elviselhetetlen görccsel társul. Nem tálalom a helyem, sem ülve, álva nem múlik fekve is kell egy fél óra hogy csillapodjon. Háziorvosom donalgin fajdalom csillapítót és miderizone izomlazítót írt, de nem hogy javulna inkább egyre rosszabb. Egyedül még a zoknimat sem tudom felhúzni annyira fáj, a talpaim egy részét kevésbé érzem zsibbad. Röntgenig jutottam mivel a házi orvos szerint porckorong sérv ám az semmit nem mutatott. November 18-án megyek reumatológiára nagyon várom hogy megtudjam miért szenvedek ekkora fájdalmat. Kérem aki ezen túl van akár hasonlóban szenved adjon tanácsot mivel tehetném elviselhetővé a mindennapokat mert nem bírom tovább. Köszönöm



2020. nov. 4. 09:15
 1/3 anonim ***** válasza:

Én nem a szakértői, hanem a szenvedői oldalon mozgok. :D

Ezek az ötvenes évekbeli kisvárosi szakrendeléses módszerek, mint a röntgen meg a reumatológus, ezek semmire nem jók. Olyan ez, mintha a szomszédasszony kezelne, elvégre hallott valamit valahol. De ha sorjában végigpróbálnak mindent, valamelyik általában bejön, ezért hiszik azt, hogy az övék nem egy kudarcszakma. :D

Én elmentem egy MR-re, s mivel épp nyaralt az az orvos, akit ajánlottak, hát megfizettem egyet. A humor az, hogy mire elkezdett rendelni, vagy az aszpirin, vagy az idő meg a természet megint széppé tette az életet (én úgy jártam, hogy fekve erősödött fel, így aztán két hétig alig aludtam). De az MR legalább igazolta, hogy van sérv. Ez a tudás 30-ba került, az első vizit az orvosnál 20-ba. :D

Viszont a következő fejlemény az elszomorított, mivel azt mondták, gyakorlatilag nem lehet semmit tenni, ami tovább javíthatna a dolgokon, mert a McKenzie torna az akkorra van kitalálva, amikor fáj. Végülis ide akartam kilyukadni. :) Egy, ezen témában jó gyógytornász.

Párom végigjárta azt az utat, hogy a gyulladáscsökkentő tabletták, majd infúziókúra, és azért azt sem szabad kihagyni, hátha...

2020. nov. 4. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Én is a szenvedői oldalon vagyok, megerősítem az előttem szóló azon véleményét, hogy a röntgen és a reumatológia semmit nem ér. Felesleges kör és időhúzás. MR kellene és egy ideg vagy gerincsebész. Esetedben ez lenne az első lépés. Aztán az orvos felvázolja mit lehet tenni. 5 éve kínlódok, nincs ahol ne jártam volna, sajnos nekem is azzal kellett szembesülnöm, hogy meg kell tanulnom együtt élni az állapotommal. Ez a hűvös, hideg, nyirkos idő csak rátesz egy lapáttal.
2020. nov. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

Tegnap nagyon jó volt. Nem éreztem egy csepp fájdalmat sem. Tán hetek óta az első nap. De ma kegyetlen.

2020. nov. 4. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!