Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Akik covid szempontból a...

Akik covid szempontból a veszélyeztetettebb kategóriába tartoznak, mennyire tartjátok magatokat távol a közösségi élettől? Mennyire húzódtok vissza az otthonotokba?

Figyelt kérdés
Ha betegséget és korosztályt is írtok, megköszönöm. 40-es vagyok, tehát főként ez a korosztály érdekel, de azért mind.

2020. nov. 5. 08:44
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Duplán veszélyeztetett vagyok, kor és magas vérnyomás miatt, csak bevásárolni járok, távol tartom magam már szinte mindenkitől, de pl egyik nap mennem kellett gyógyszertárba kiváltani a havi gyógyszerem, amikor bejött egy anyuka a kisgyerekével akin nem volt maszk és iszonyatosan köhögött, lázas volt, no ilyenek ellen nem tudom magam megvédeni.
2020. nov. 5. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Veszélyeztetett vagyok, két krónikus betegséggel de Sajnos ugyanúgy járnom kell dolgozni. Mert különben éhen halnék meg,nem virusban.

Csavarogni sosem jartam és a higiéniai intézkedéseket betartom.

2020. nov. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
76%
Nyáron kerültem a tömegrendezvényeket és zárt téri programokat. De szabadtéren találkoztam ismerősökkel igyekezve távolságot tartani. Rokonokkal lakásban is 1-2 alkalommal, pár szerelő is megfordult nálam. Szeptember óta sehol nem voltam és senkivel nem találkoztam. Munkába mennem kell. De ott is maszkot hordok a saját szobámon kívül és senkit nem engedek be maszk nélkül. Boltba már csak hétvégén délután járok mert akkor kevesen vannak. A munkahelyemre inkább sétálok a bkv helyett. És ennyi. Mivel egyedül élek az első két hónap rohadt nehéz volt. De már átálltam és elvagyok. Találtam hosszútávú célokat és azzal próbálom tölteni az időm. Sajnos nincs más választásom mert egy tüdőgyulladás nekem végzetes lenne. :( Ami nehéz és fájdalmasan érint az a tehetetlenség és az emberek hozzáállása a járványhoz, és egymáshoz. Sajnos ezt tapasztalom a munkahelyemen is és a boltban/járműveken is. Szerintem nagyon kis dolog felvenni egy maszkot. Ha magunkért nem is de mások kedvéért mindenki megtehetné. Nem tudom megérteni ezt a hatalmas ellenállást és agressziót. Nagyon elszomorít és sokszor érzem úgy, hogy nem szeretnék egy ilyen embertelen világban élni. :(
2020. nov. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én 50 felett vagyok, plusz autoimmun beteg,(szklerózis), így az elmúlt 5 évben kb. 4-5 alkalommal hagytam el a lakást. Akkor is kórházi vizsgálatra és egyszer hivatalos ügyet intézni, mert nem fogják fel, hogy mibe kerül nekem az, hogy valahová el kell mennem itthonról.
2020. nov. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!