Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alig alszom 4 napja! Tudnátok...

Alig alszom 4 napja! Tudnátok tippeket adni, hogy kipihentebb legyek?

Figyelt kérdés

Álmos vagyok, de egyszerűen nem alszom el. Először elkalandoznak a gondolataim, nálam így kezdődik az elalvás, aztán hirtelen magamhoz térek, majd minden kezdődik elölről, ez körülbelül 20-szor ismétlődik meg, mire elalszom. Mikor alszok, olyankor pedig azt álmodom, hogy ébren vagyok, és próbálok elaludni. Ötletek?

A gyógyteákban meg a növényi eredetű gyógyszerekben nem hiszek...



2020. nov. 5. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Tudod-e, mi az ok? Stressz? Zajok? Fény? Kevesebbet mozogsz, mint eddig? Vagy "csak úgy" van ez a problémád?


Sokféle módszert ajánlanak a neten arra, hogy hogyan aludj el, mindenféle relaxációs technikákat, mi az, amit próbáltál már?


Felhúzod magad azon, hogy nem tudsz elaludni? Erre azt szokták javasolni, hogy próbálj meg csöndben, sötétben, csukott szemmel feküdni, de nem aludni el. Ez a legtöbb embernél rövid úton alváshoz vezet.

2020. nov. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, idegeskedek ezen az alvás dolgon. Kipróbálom azt, amit írtál. Köszi.
2020. nov. 5. 19:35
 3/6 anonim ***** válasza:

Amit még erre a "nem alszom el és ideges leszek, hogy már megint nem alszom el" dologra olvastam, hogy ha fél óra alatt nem megy az alvás, akkor kelj föl, csinálj valamit fél óráig (ne számítógépnél, a kék fény miatt; én egy narancssárga fényű körte mellett szoktam olvasni), utána feküdj le.


A másik, ami nekem segít elaludni, az az önkielégítés. Mondjuk ha stresszes vagyok, akkor elég nehezen megy. De arra jó, hogy kisöpri a fejemből az összes hülyeséget, ami ott ugrál és nem hagy aludni. Hasonló elven segít a regényolvasás, mert az is kitölti a fejem, annyira beleélem magam a történetbe, és nem marad hely a stresszelő dolgoknak, amitől nem tudnék aludni.

2020. nov. 5. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm kettes!
2020. nov. 5. 21:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Ugyanez a problémám. Nekem ugyan segít a sedacur forte (növényi alapú alvássegítő), de nem szedem rendszeresen, csak negyedévente egyszer-kétszer, ha már nagyon kivagyok, mert hozzá lehet szokni. Ami még segíteni szokott, csak nem mindig tudom megoldani munka miatt, hogy 13.00 óra után már nem fogyasztok kávét, kólát, teát. Olyankor sokkal jobban alszom. Lehet, hogy a szervezetem lassabban bontja le a koffeint, mert ha akár 3-4 órakor iszom egy kávét, akkor nagyon későn alszom el és rosszul alszom.
2020. nov. 5. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5, jó hogy mondod, nekem meg a csokievés tesz be. Meg a kakaó is. Ha délután 4-kor iszom egy bögre kakaót, amit 1-2 púpozott teáskanál főzőkakaóval készítek, akkor gond lesz az alvással. Nem kávézom, nem vagyok a koffeinhez szokva, így a kakaóban levő pici is hat.
2020. nov. 5. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!