Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Milyen módon tudnák változtatn...

Milyen módon tudnák változtatni a testtartásomon?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, és a tartásom elég rossz. Szerintem ez már tart egy elég hosszú ideje. Magamon én nemveszem észre hogy gerincferdülésem lenne de ezt úgyis csak orvos tudná megmondani. Viszont ezen változtatnom kéne mivel lehet, néha nehézlégzésem van emiatt, de ez nembiztos mivel lehet az allergiámtól is. Eddig annyit csináltam ez ügyben, hogy székhez van háttámla ami megtartja a gerincemet. Most akarok ezzel foglalkozni, hogy késöbb nekeljen és nelegyenek gerincproblémáim késöbb. Milyen megoldás van rá, hogy javítsak a testtartásomon? Úszni nemtudok menni, viszont bármilyen tornát vagy bármit csinálnák akár hónapokig, láttam tartásjavítót is ez ér is valamit vagy fölösleges?

2020. nov. 12. 07:48
 1/6 anonim ***** válasza:
76%

NEm "háttámla" kell a székhez, az ugyanis csak ront a tartásodon, hanem sportolj! Ugyanígy a "tartásjavítók" is csak rontanak, mert az izmaid helyett tartanak, az izmok meg még jobban leépülnek!

A neten rengeteg olyan video van, ahol a hátizomokat (is) erösítik, de a fekvötámasz, plank is segít.

Meg ülj minél kevesebbet, mozogj minél többet.

Az sokat segít, ha tükör elött mozogsz, akkor ugyanis látod, ha rosszul tartod magad.

2020. nov. 12. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Először is orvoshoz kell menni, hogy pontosan mi a baj. A gerincferdülés sem csak egyfajta. Utána pedig gyógytorna. Azzal is nagyon szép eredményeket lehet elérni, akkor is, ha nem úszol.

Viszont a gerinctorna, ha nem jól csinálják, vagy nem olyat csinálsz, ami neked jó, akkor árthat is. Így mindenképpen orvos és gyógytornász után vágj bele. Ha a gyógytornász betanítja a feladatokat, akkor utána már tudod egyedül is csinálni.

2020. nov. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
74%
Ülj ülőlabdán az íróasztalodnál, keress gyógytornászt, végezz hátizomgyakorlatokat, tartsd magad egyenesen mindig.
2020. nov. 12. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ülj ülőlabdán az íróasztalodnál"

Nem szabad folyamatosan labdán ülni, főleg nem annak, akinek van valami baja. Megterhelő és árthat is. Csak rövid időre szabad a szék helyett labdán ülni. És fokozatosan lehet kicsit növelni az időt.

Na ezért kell gyógytornász :D Tényleg könnyű ártani, ártatlannak tűnő dolgokkal is.

De egyébként a székkel sincs semmi baj, ha normálisan van beállítva.

2020. nov. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Tehát mindenképpen orvoshoz kell fordulnom? Vagy otthon magamtól is tudom javítani tornákkal?
2020. nov. 12. 08:32
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem tudod otthon, mert azt se tudod, hogy mi a bajod pontosan.
2020. nov. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!