Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Gerincsérvem lenne?

Gerincsérvem lenne?

Figyelt kérdés
Derekam bal oldala fáj már lassan egy hete változó időközönként, nehezet nem emeltem, volt már egyszer, hogy a lábamra is átment a fájdalom, más tünetem nincs. Testtartásom elég hanyag és gép elött sokat ülök, viszont van derékpárnám üléshez ami eléggé segít. Koronavírus tesztem pozitiv lett múlt héten attól lehet esetleg? Ha nem múlik el a fájdalom akkor mennyi idő múlva menjek el háziorvoshoz? 16 éves vagyok.

2020. nov. 12. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
Orvos
2020. nov. 12. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem sérv, izom vagy ideg probléma. Most még el tudsz menni gyógymasszázsra, ha az nem segít menj orvoshoz!
2020. nov. 13. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Első kettő tipp (bocsánat), de kuka.

Alapvetően derékfájdalom nem egy veszélyes dolog, mindenki megtapasztalja, és maga a gerincsérv sem, csak rossz a híre. Spontán meggyógyulhat, még ha az is.

Gyógytornász segíthet ilyen esetben. Tüneteid alapján valóban vagy a porckorong vagy valami más megrándulása okozza a tünetet, fontos azonban azt is megjegyezni, hogy nincs szükség a kisugárzáshoz idegi érintettségre, hogyha tompa érzés és nem érzed már térd alatt, akkor nem idegi érintettség okozza, hanem tok, szalag stb.

A korod miatt viszont orvoshoz leszel küldve, mert fiatalon jelentkezik a gerinc gyulladásos megbetegedése, viszont nem valószínű nálad, de meg fogják nézni, ha jó helyre mész.

Pihentetni kéne majd hozzászoktatni a mozgáshoz, terheléshez a gerinced, és kerülnöd kéne a mozdulatlan pozíciókat hosszú ideig.

2020. nov. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
De egy jó gyógytornász azt csinálja, amire az orvos utasításában kéri...
2020. nov. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát ez az állami ellátásban így lehet (és az nem is túl hatékony), de már régóta nem ez a valós helyzet, a gyógytornászok sokkal előrébb járnak a derékfájdalom kezelésében. Egy magánrendelőben a gyógytornász önálló szakemberként működhet: vizsgál és kezel. Bizonyos tünetek esetén kell továbbküldenie a páciens, de a legtöbb esetben nem látjuk ezeket. A krónikus fájdalom okain pedig az orvos leginkább ront (félelem keltéssel és gyógyszerrel, akár túl sok fekvésre buzdítással), nyilván értve ez alatt a nem konkrét betegségből adódó fájdalmat, hiszen egy rák, vagy egy gyulladásos megbetegedéshez nagyon is kell az orvos és a gyógyszer.
2020. nov. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát nekem pont magánpraxisban volt ez a tapasztalásom.
2020. nov. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Hát érdekes, nyilván egyéni eltérés lehet ebben is, mint mindenben, de a jogi háttér adott, illetve a tudás is elérhető az országban, hogy önállóan kezeljen egy szakember mozgásterápiával.
2020. nov. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A jobbak elküldik orvoshoz előtte a pácienst.
2020. nov. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen, de csak amennyiben indokolt. Egyébként árt.
2020. nov. 15. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!