Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudom mit tegyek az...

Nem tudom mit tegyek az anorexiámmal?

Figyelt kérdés
Nem is tudom hogy kezdjem... Minden tavaly kezdődött az online oktatás elején, amikor modelleket kezdtem el nézegetni és betegesen akartam rájuk hasonlítani... Elkezdtem edzeni és semmit sem enni. A nyár végére lefogytam 10 kgt amikor a szüleim napi szinten ordibáltak velem, miért csinálom ezt és undorítóan nézek ki... A tükörben ugyanolyannak látom magam mint régen... Utálok enni és mindig a kalóriák jutnak az eszembe ahányszor az ételre nézek. A szüleim pedig kritizálnak és minden nap ordibálnak velem... Mostanában próbálok többet enni, de nem értékelik... Mindig többet és többet akarnak nekem adni, nekem pedig ebből elegem van... Belém erőltetnek csokikat, amiktől az egész este bűntudatom van és egy hang mondja a fejemben hogy rossz volt megennem és hízni fogok... Betegesen félek a hízástól... Voltam két pszichológusnál, ahol egyszerűen semmit sem tudtam elmondani, hazudtam a pszichológusoknak mert féltem kórházba kerülök, a fejemben pedig mondta automatikusan egy hang a pszichológusnak hogy nincs bajom, jól látom magam, szépnek... A fenét... A pszichológusok azt mondták nincs anorexiám... Sikerült elhitetnem velük hogy rendben vagyok, mikor minden egyes nap sírok a családom és az ételek miatt is. Úgy érzem nem bírom tovább már ezt és minden sokkal jobb lenne ha meghalnék... A szüleim legalább nem ordítoznának velem, és nem kellene kalóriákat számolnom... Félek ráállni a mérlegre és a tükör előtt elsétálni. Ha belenézek a tükörbe undorodok az óriási fejemtől és dagadt testemtől... Félek farmereket és tapadós ruhákat felvenni mert anyámék kritizálnának... Mint mindig... Úgy érzem soha többet nem leszek boldog... Mit kellene tennem? Nagyon ritkán meg vagyok elégedve a kinézetemmel és szeretem magamat, de akkor anyámék mondják, hogy piszkafa, szúnyog, meg fogok halni, kórházba kerülök stb... Nem tudom mit tegyek, meg akarok halni...
2020. nov. 19. 20:30
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Most is megettem egy fél óriás túró rudit, amit belém erőltettek és hányingerem van...
2020. nov. 19. 20:35
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
gondolom, a szülői ordibálás nem az anorexia miatt kezdődött, hanem csak felerősödött. jól látom..?
2020. nov. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
Szia! Először is ha nem túl személyes megkérdezhetem, hány kg vagy vagy cm? Akár privátba is leírhatod. Csak mert ez így nehéz, mert lehet voltál 100kg abból 10kiló nem sok viszont mondjuk 40ből már igen. Azt se tudom hány éves lehetsz de gondolom a tinédzser éveidet éled. Legjobb barát, vagy egy ember előtt még nem próbáltál megnyílni? Ha a pszichológus előtt nem megy és előttük tudnál beszélni, lehet ők tudnának segíteni. De ez még így picit homályos nekem. :)
2020. nov. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
81%
Mi lenne ha nem hazudoznál mindenkinek? Keressetek egy dietetikus ő nem csokikkal fog tömni hanem összeállít egy normál étrendet ami egeszséges és kiűzhetitek együtt az ideális testsúlyt a magasságodhoz amit majd tudsz tartani ha elérted. Ha mindig ugyan olyannak látod magad akkor kénytelen leszel valakiben megbízni aki objektíven lát. Erre lenne jó a dietetikus. Próbáld ezt elmagyarazni a szüleidnek mert nem csak a hízás a cél hanem az egészséged megőrzése amire a csoki meg túrórudi nem lesz hosszútávob alkalmas.
2020. nov. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Igen, mindig is ordibátak velem a szüleim... 160 cm és 45 kg vagyok, 57ról indultam. Igazából nem akarok tovább fogyni, de nem tudok leállni...
2020. nov. 19. 20:49
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Sovány vagy de nem kórházi eset. Viszont állj le mert tönkre teszed magad. Mensesed nem lesz, hajad kihullik, bőröd körmöd tönkremegy. Dietetikus!!!
2020. nov. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
A legrosszabb pedig az, hogy nem tudok megnyílni senkinek, nincsenek igazán közeli barátaim, csak olyanok akikkel elvagyok... Ha nekik elmondanám pedig az ő barátaikkal engem beszélnének ki...
2020. nov. 19. 20:53
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én megjártam azt a poklot,amiben most vagy, így tapasztalatból tudok tanácsokat adni. Kérlek, vedd komolyan ezeket, amiben most érzed magad,az nem fog örökké tartani!


1. Az anorexiából ki lehet gyógyulni. Nekem sikerült, neked is fog. Nem teljesen,mert mindig lesznek időszakok,amikor fontossá válik az étkezés, de nem lesz elsődleges a gondolataidban,mint most, és meg tudod tanulni jól kontrollálni magad. Az anorexia a kontrollról szól, holott a legnehezebb önkontroll az anorexia elhagyása. :)

2. Egy magasság testsúlyt tudnál nekem mondani kérlek? Sokat segít,hogy merre indulj el, hogy éppen hol jársz a folyamatban.

3. Mindenképp szükséged lesz egy szakemberre. Ezt muszáj elfogadnod. Egy várost ha írsz, merre laksz, akkor lehet tudok segíteni,hova fordulj egészen konkrétan.

4. A szüleid jelenleg nem tudnak támogatni, ez pedig egyre súlyosbítja az étkezési zavarod. Terápia során ők is sorra kerülnek, ne aggódj. A leghasznosabb, ha most nem tőlük vársz segítséget, hanem megérted őket, hogy tehetetlennek érzik magukat, és nem tudnak jól segíteni, de idővel ők is meg fognak tanulni helyesen viszonyulni az anorexiádhoz, és sokkal több szeretettel hozzád. A segítség benned van, csak egy telefon és el kell indulni tenni ellene. Szakember fog segíteni neked, és jó kezekben leszel. A kórháztól ne félj, nem fognak megkínozni, vagy csak annyira amennyire muszáj, hogy észhez térj 😅 viccet félretéve, a kórházba keruleshez nagyon sokat kell tenni, és akkor már nincs erőd ellenkezni, de odáig nem fogsz eljutni, mert már most felismerted a problémát! Szuper! :)

5. Addig is, amíg nem jutsz szakember kezébe,hasznos az étkezési napló vezetése, neked is kielégíti a vágyad arra,hogy lásd, mikor mennyit eszel,és nagyon hasznos lesz később (neked és a szakembernek is). Csak vezesd hogy hánykor ettél, mit és mennyit (nem kell grammra pontosan,de ha tudod mert szamolgatod azt is irhatod. )

6. Minden mást szakember fog tudni neked elmondani, nem én, és nem is más a gyakorikerdeseken. Sajnos ez ilyen, de még egyszer mondom, ki lehet belőle jönni,és megéri kijönni belőle. Sokkolhatnálak, hogy miért,de nincs értelme,meg ahogy latom,sokkolnak eleget a szüleid. :) várom a válaszokat,és remélem tudok segíteni.

7. "Mezei" pszichologusnak nem jogköre megítélni az étkezési zavart, tovább kellett volna irányítania! Jó ég,milyen "szakemberek " rohangálnak pszichológus címmel... jó szakembert nem tudsz átvágni, mert a jó szakember tudja,hogy egy anorexiás mindig átvágja. Előrébb jár nálad egy lépéssel mindig, miközben ráébreszt,hogy a te érdeked együtt működni vele,és nem az övé. Ez meg folyamat,és nem rövid. Ezért kell a speciális szakember.... ezen felb@sztam magam rendesen,hogy megállapították, hogy nem vagy anorexias. Ez étkezési zavar,az egyértelmű, a latin elnevezését meg bízzuk az orvosra, mert több étkezési zavar létezik..

2020. nov. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az előttem válaszolóknak annyit szeretnék jelezni,hogy a dietetikus az orvossal és pszuchológussal karöltve teljes terápiában tud segíteni, nem egyedül, és nem nagy pénzekért,az egészség mindenkinek jár. A kérdező pedig egyértelműen érkezési zavarral küzd, tehát ha 100 kilótól indult volna is étkezési zavar áll fenn nála. Ennyi kilónál pedig már testképzavarról is beszélünk. Jelen esetben a legjobb dolog hogy felismerte,hogy baj van, így a segítségkérésben támogatni őt a legnagyobb segítség, nem a megkérdőjelezés. :)

8as voltam,béke! :)

2020. nov. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Utolsó oké hogy a szülei tehetetlenek, de ha mondjuk én anorexiás lennék biztos támogatnának, segítenének! Szóval lehet butaság ez a feltételezés, de valami volt amiért így állnak hozzá a dologhoz :/. De javítdatlk ki ha hülyeséget mondtam! :) #nooffense
2020. nov. 19. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!