Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Fordított anorexiám vagy mi a...

Fordított anorexiám vagy mi a szöszöm van. De ez már kórosan. Mit tehetnék a helyes önképért?

Figyelt kérdés

Na szóval 72-75 kg vagyok és mindemellett 160 cm magas. A tükörbe látom, hogy dundi vagyok, el is szégyellem magam. Ha vásárolni megyünk, az áruházak kirakatában/ ajtajában is látom magam, rosszul is esik, de még is ha nem nézek tükörbe úgy gondolom, hogy vékony vagyok. Piszkafának érzem magam, könnyűnek és vékonynak látom magam belülről.

Mindig el határozom, hogy oda figyelek az étkezésre és eljárok sportolni, de ha ételre gondolok, vagy azon gondolkodom, mit kellene a következő étkezésnél enni, rögtön megéhezem és megeszek mindent ami a kezem ügyébe kerül.

Már ha tükörbe nézek attól is megéhezem, ugyanis akkor önsajnálatba esek, és ilyenkor csak az evés nyugat meg. Szoktam nézni a zsírvágó dokit néha és elszörnyülködök az ott látottakon, még sem tudok változtatni, mert nem érzem magam kövérnek, sőt inkább gebének.

Miért van ez? Hogyan lehet ezen változtatni?


2011. máj. 30. 08:58
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy inkább ételfüggő vagy? Lifenetworkon szokott ilyen műsor lenni, meg a viasat3-on hétvégente. De szerintem egy pszichológus tudna segíteni!!!
2011. máj. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

[link]

online pszichológus és skypen lehet vele beszélni, én más okból, de én is írtam neki!!!

2011. máj. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Kezdjél el sportolni. Kösd le az idődet sok energiát igénylő fárasztó tevékenységekkel. Tűzz ki magad elé célokat. Vond el a figyelmedet az evésről. Tudatosan cselekedj.
2011. máj. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
hasonló problémám van
2011. máj. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
tényleg pszichodoki kéne. ez erős testképzavar
2011. máj. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én is testképzavarra gondoltam, de most honnan szedjek egy pszicho dokit hirtelen? Nekem nincs pénzem magánra és sztk keretein belül nem tudom hová menjek.
2011. máj. 30. 09:21
 7/13 anonim ***** válasza:
engem a háziorvosom beutalt a pszichiátriára, és remek ellátást kaptam! :)
2011. máj. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Beírtam a linket, ingyenes és nem is kell vele személyesen találkoznod, csak skypen
2011. máj. 30. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Szerintem bizopnyosd meg róla, hogy könnyed vagy e :)


Fuss le 5 kilométert megállás nélkül, és kiderül ;)

2011. máj. 30. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Testképzavar, de nem inverz anorexia. :)

Keress valamit, ami leköt, sportolj etc. Keress fel egy szakembert is, ha ettől megnyugszol. :)

2011. máj. 30. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!