Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Nem tudom mit tegyek az...

Nem tudom mit tegyek az anorexiámmal?

Figyelt kérdés
Nem is tudom hogy kezdjem... Minden tavaly kezdődött az online oktatás elején, amikor modelleket kezdtem el nézegetni és betegesen akartam rájuk hasonlítani... Elkezdtem edzeni és semmit sem enni. A nyár végére lefogytam 10 kgt amikor a szüleim napi szinten ordibáltak velem, miért csinálom ezt és undorítóan nézek ki... A tükörben ugyanolyannak látom magam mint régen... Utálok enni és mindig a kalóriák jutnak az eszembe ahányszor az ételre nézek. A szüleim pedig kritizálnak és minden nap ordibálnak velem... Mostanában próbálok többet enni, de nem értékelik... Mindig többet és többet akarnak nekem adni, nekem pedig ebből elegem van... Belém erőltetnek csokikat, amiktől az egész este bűntudatom van és egy hang mondja a fejemben hogy rossz volt megennem és hízni fogok... Betegesen félek a hízástól... Voltam két pszichológusnál, ahol egyszerűen semmit sem tudtam elmondani, hazudtam a pszichológusoknak mert féltem kórházba kerülök, a fejemben pedig mondta automatikusan egy hang a pszichológusnak hogy nincs bajom, jól látom magam, szépnek... A fenét... A pszichológusok azt mondták nincs anorexiám... Sikerült elhitetnem velük hogy rendben vagyok, mikor minden egyes nap sírok a családom és az ételek miatt is. Úgy érzem nem bírom tovább már ezt és minden sokkal jobb lenne ha meghalnék... A szüleim legalább nem ordítoznának velem, és nem kellene kalóriákat számolnom... Félek ráállni a mérlegre és a tükör előtt elsétálni. Ha belenézek a tükörbe undorodok az óriási fejemtől és dagadt testemtől... Félek farmereket és tapadós ruhákat felvenni mert anyámék kritizálnának... Mint mindig... Úgy érzem soha többet nem leszek boldog... Mit kellene tennem? Nagyon ritkán meg vagyok elégedve a kinézetemmel és szeretem magamat, de akkor anyámék mondják, hogy piszkafa, szúnyog, meg fogok halni, kórházba kerülök stb... Nem tudom mit tegyek, meg akarok halni...
2020. nov. 19. 20:30
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
84%

#10, ha mondjuk én anorexiás lennék biztos támogatnának, segítenének!


fordítsuk meg..ahol a gyereket támogatják, ott a legritkább esetben fordul elő az anorexia. emögött a "halálra éheztetem inkább magamat, semmint így éljek" nagyon rossz/torz családdinamika áll. ezért is szokták ilyenkor magát a családterápiát javasolni, na de ugye a család gyakran be sem látja, hogy szarul működnek, egyszerűbb a gyerekkel üvöltözni..

2020. nov. 19. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

10-es, igen, jó fele gondolkodsz, de ennek a felgöngyölése a szakember feladata :) nem tudható,milyen a viszonyuk alapvetően. Egyébként az sem teljesen helytálló,hogy a mostani hozzáállásuk semmit sem segít, valójában annyit segítettek, hogy a kérdező felismerte, hogy valami nem oké.


Kedves Kérdező,

A BMI alapján sovány vagy,ami nem sokat mond így magában, de iránymutatásnak megfelel. Az étkezési zavarral akkor is foglalkozni kéne, ha BMI alapján normál lennél. De bizony, a testképzavar fenn áll, ennyiből megmondom,hogy te bizony sovány vagy :)

hú,pontosan emlékszem erre a fazisra, a 'már nem akarok tovább fogyni,de nem tudok leállni" állapotra. Összefügg a kontrollal, ezt tudnám fejtegeti még, de felesleges. Ez átmeneti állapot, vagy egy rosszabbodást,vagy egy javulást előz meg (nálam így volt) annyit tudok javasolni,hogy most nagyon próbáld meg elhinni,hogy vissza tudod fordítani a dolgot, ne ess kétségbe.

És de, le tudsz állni. Egy stagnálás legyen most a célod, vagyis,hogy ne fogyj többet, mert komoly egészségügy kockázatnak teszed ki magad. (Oké, nekem ez pl semmit nem segített,pont leszartam úgyhogy megértem,ha te is leszarod. De kérlek, hidd el,hogy le tudsz állni a fogyassal, ha akarsz. Utána csak akarni kell,az nehezebb, de hidd el,vagyis ismerd be,hogy a lehetőséged, a tudásod megvan rá,hogy leállj.)

8as voltam

2020. nov. 19. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
11es, igazad lehet, szerintem is a családnál lehet egy alapvető probléma, de nem gondolom,hogy minden esetben és feltétlenül így van. Nálam például a családi működés és viszonyrendszer csak megalapozta a problémát,vagy nem tudta megállítani a folyamatot, de semmiképp nem a fő indikátora volt az anorexia megjelenésének, nekem például teljesen más volt az indító ok, amit ráadásul tagadtam évekig... az tény,hogy az étkezési zavart több esemény és körülmény indikálja, és az egyik alap a családnál van, de sokkal több család indikál étkezési zavart, mint amennyi egyénnél ez megjelenik végül. (#anorexiástanulmányaimból)
2020. nov. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

12, a 2. és 10. vagyok :). Igen valamilyen szempontból nézve valmilyen szinten segítettek, de szerintem egy kicsit megértőbb szülő nem így kezelné és nem így közölné a dolgot! :)

Ezért is gondoltam erre, de zárjuk is le, ez tényleg valami szakember dolga nem a miénk.

Hozzátéve énis mondhatni kicsit be kattantam már a májusi karantén körül. Több időm volt untam magam, és nyilván több időt töltöttem internettel, meg úgymond azzal hogy felfedezzek ilyen-olyan dolgokat. Egyértelműen nem volt jó, mert azóta eléggé átmentem hipochonderbe! Hozzáteszem 15 vagyok, úgyhogy szerintem ha van valami baj, és a konkrét megoldást keresed olyanhoz kell fordulni, aki benne van a szakmában (jelen helyzetben mondjuk pszichológus, vagy akár ilyen család terapeutás ember) nem az interneten, mert valószínű a google nem a várt választ fogja adni nekünk (jó van kivétel biztosan). Én így gondolom! :)

2020. nov. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
8. Nem gondolom hogy jó ötlet étkezési naplót vezetni mert még többet fog foglalkozni azzal mit meg mikor eszik és a vége az lesz hogy már 3 almát is soknak tart majd. Pont az lenne a cél, hogy nenaz étkezés legyen az élete középpontja, hanem egy ösztönös dolog amivel nem foglalkozik csak eszik amikor éhes bűntudat nélkül. Ha rajtam múlna betiltanám a kaloriaszámolgatást mindenkinek és azt is, hogy valaki éhezzen ha fogyni akar. Mert ez nem működik hosszútávon másrészt egészségtelen is. Továbbra is a dietetikust javasolnám. Nyilván nem fog ártani pszichológussal a beszélgetés mert úgy tűnik a családi háttér sincs rendben. Szerintem szegény kérdezőnek nem volt sikerélménye így látatlanban. 57 kilóról pedig szép teljesítmény volt lemenni 45re. Ez valós sikerélmény és erre szüksége van. Ebben kéne a pszichológus segítsége hogy az élet más területein tudjon eredményeket elérni ne csak a fogyásban. Hátha akkor áttevődik a hangsúly. A másik hogy valoszínű nem sok mindent tud a kérdező kontrollálni az életében. A súlyát igen. És erről nehéz lemondani amíg noncs helyette valami más. Szerintem itt ezt nem fogjuk tudni megoldani. Ehhez kéne pszichológus. Kórháztól ne félj. A covid miatt nem utalnak be most senkit akir nem muszáj és még nem vagy életveszélyben. Azért az jusson az eszedbe, hogy ha ilyen állapotban elkapod a vírust nem lesznek jók az esélyeid. Ha nem is akarsz hízni, szedd össze magad és tartsd a súlyod ha élni akarsz.
2020. nov. 20. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

15. Megértem a fenntartásokat az étkezési naplóval, de tényleg nagyon hasznos tud lenni. Főleg, ha le van mellé írva pár gondolat, milyen érzések és gondolatok kotodtek az adott étkezés mellé. Hidd el, hogy abban az állapotban, amikor már fél túró Rudi bűntudatot okoz, akkor nem az étkezési naplo fogja a gondolatait az étel fele terelni,hanem MÁR minden gondolatát az étkezés és a testkep teszi ki.

57 kilótól 47re lemenni nem szép teljesítmény, hanem egyszerű teljesítmény, bocsánat ha nem tetszem most a durvasággal, de nem hiszem,hogy a pozitív megerősítést jo lenne jelen esetben a fogyáshoz kapcsolni, hiszen már most sovány a kérdező. A szép teljesítmény az lesz,amikor azt tudja mondani a kérdező, többet nem akarok fogyni,úgyhogy megtartom a súlyom, és jól érzem magam így.

A más élmények gyűjtése és hangsúly-áthelyezés nagyon jó ötlet. Csak nem tudom,egyedül mennyire megy jelen esetben.

2020. nov. 21. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

45-re*, félrenyomtam. Egyébként egy 50 kiló pont egészséges és szép, es vékony lenne,szerintem célnak elsőre próbáld meg. :)

Es amit még megjegyeznék, hogy 2-3 kiló is sokat számít az alsó határnál, mondhatni rengeteget. Nekem pl amikor már másfél éve nem volt menzesz, hiába híztam vissza addigra 10 kilót,egyszerűen kellett az a plusz 2-3 még az orvos által mondott "alsó határig" hogy visszaálljon...

2020. nov. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!