Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Pozitív teszt-mi lesz most...

Pozitív teszt-mi lesz most velünk?

Figyelt kérdés

Az elmúlt 1-2 hétben koronavírusos tüneteim voltak. Tesztet nem kért a háziorvos, csak 10 nap karantént írt elő, ami a tegnapi nappal letelt. Egyidejűleg a gyerekeket is itthon tartottuk.

Hogy a háziorvos ezt teszt nélkül köteles volt-e jelenteni vagy jelentette-e, azt nem tudom.

Ettől teljesen függetlenül a férjem munkahelye minden dolgozónak csináltatott tesztet, aminek tegnap este jött meg az eredménye, és pozitív lett.

Most ez mit jelent ránk nézve? Ő nyilván karanténba kerül, de ez hogy zajlik? Mert egyelőre csak egy emailje van a teszt eredményéről. Felhívja majd valaki, vagy kijönnek elmondani a tudnivalókat? Vagy neki kell jelenteni valahol? (Fizetős laborban csináltatta, nem tudom ilyenkor jelentik-e ők a hatóságnak vagy nekünk kell). A gyerekek újra karanténba kerülnek? Én kerülhetek megint karanténba, ha a háziorvos tisztességgel lejelentett, mint koronás (elvileg már gyógyult) beteget?


2020. nov. 21. 03:11
 1/4 anonim ***** válasza:
A magán hely köteles tájékoztatni a háziorvost, ha pozitív. Nálunk a karantén a tünetek megjelenésétől kezdődött, amikor párom lázas lett. Amikor én is belázasodtam rá 5 napra újraindult mind a kettőnknek a 10 nap miután felhívtuk a háziorvost. A háziorvos kért nekem is tesztet, de már el is múltak a tüneteim mire felhívtak, hogy menjek tesztelni. Hivatalosan az első pozitív teszttől kezdve 10 nap karantén, de a telefonban időpontot egyeztető csaj nem tudta megerősíteni, hogy akkor most nekem 20 nap a karantén, mert később teszteltek, ezért el sem mentem tesztelni. A háziorvos meg kiengedett minket a 15 nap után, mert már legalább 3 napja tünetmentesek voltunk, ez volt a feltétele. Szerintem mindenképpen hívjátok fel a háziorvost, hogy mi a teendő, mert pl páromat 4 nappal előbb kiengedte a karanténból, mint engem.
2020. nov. 21. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Páromnak egyáltalán nincsenek tünetei. A munkahely küldte el tesztelésre és az lett pozitív. Akkor gondolom neki a 10 nap a teszteléstől számít.
2020. nov. 21. 13:45
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért az szegénységi bizonyítvány mindenképp, hogy még egy magánlaborban sem tudnak mellékelni mellé egy A4-es papírt, azzal kezdve, hogy: "mivel tesztje pozitív lett, ezt kell tennie:..."
2020. nov. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezen én is csodálkozom. Mert ok, férjem karanténba vonult. (Amúgy se nagyon mozdult ki, itthonról dolgozik) De ismerek olyat, aki pozitív teszttel még mászkált, amíg azt nem mondták neki, hogy"ember, maradj otthon"
2020. nov. 22. 07:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!