Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Égési sérülésre (forró zsír)...

Égési sérülésre (forró zsír) milyen gyógymód van házilag?

Figyelt kérdés
Sürgős lenni,köszi előre is a válaszokat!
2010. aug. 11. 11:42
1 2
 1/11 anonim válasza:
91%
Hideg víz alá tartani.
2010. aug. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg csak lehet hideg víz alá tartani. Majd jeges kendövel borogatni.

Ha nagyon durva akkor orvoshoz, ha annyira nem akkor hideg víz.

2010. aug. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%

az attól függ hanyadfokú!

de áltlaánosságban igen, hideg víz, jegeld, és ha van othon aloe verád az nagyon jó rá. egyébként pedig jegelés után fertőtlenítsd mindenféleképpen, betadine vagyi lyesmi,és steril kötés mert csúnyán el tud fertőződni. de ez attól is függ hogy mekkor a a felület...

2010. aug. 11. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
IRIX spray
2010. aug. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
hülye vagyok bocsi, a sebbe nem rakhatsz semmit égési sérülésnél... tegyél rá hideget 20 percig minimum és kösd be steril gézzel. majd ha már heged akkor lehet kenegetni.
2010. aug. 11. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az Irix nagyon brutális, viszont legalább ilyen hatásos. Én egyszer a forró villanytűzhelyre tenyereltem rá. Szabályosan ráégett a bőröm. Az Irix jó volt, bár mikor ráfújtam először kb. olyan érzés volt, mintha elporladnának még a csontjaim is. Viszont 1 órával később már nem lüktetett a kezem és 3-4 nap múlva már nem volt semmi gond.

Nagyon tudom ajánlani.

2010. aug. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Az irix spray mennyibe kerül?Amúgy a bőr meg van ráncosodva az újján az milyen súlyosnak számít?
2010. aug. 11. 12:04
 8/11 anonim ***** válasza:
Én a jegelést ajánlom! Ha nincs hámsérülésed! Nekem úgy bevált, hogy még heg sem maradt utána! Addig, keel jegelni, hogyha elveszed, akkor már ne érezd, hogy fáj!Ez ingyen van!
2010. aug. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az elsőfokú, nem veszélyes. Elég ha simán hidegviz alá tartod, majd bekötöd:)
2010. aug. 11. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Bő hideg víz. 15-20 percig. Vagy hideg nedves ruhával körbetekered finoman, és időközönként cseréled. Utána Octenisept. Azzal fújogasd.
2010. aug. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!