Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Mire jó a koponya MR/agy CT?

Mire jó a koponya MR/agy CT?

Figyelt kérdés

Csak pár példát szeretnék írni...

Egyre többször van olyan,hogy csinálok valamit, leblokkolok és teljesen máshol jár az eszem, tulajdonképpen elképzelek valamit és azon jár az agyam, mintha álmodnék, aztán feleszmélek és folytatom amit elkezdtem vagy csinálok valami mást és elfelejtem amit akkor csináltam, és van hogy beszélek, elkezdek dadogni, nehezebb lesz a beszéd és elkezd fájni a fejem. De van olyan is,hogy teljesen kihagy az emlékezetem és ami az elmúlt 5-10 percben történt, bármennyire is figyeltem teljesen elfelejtem és csak az van meg,hogy valami történt de nem tudom mi. Ilyenkor a fejem tetején érzek egy csíkban hideget, kicsit talán a jobb oldal felé.


Ha arra szeretnék rájönni,ezek mitől lehetnek, a ct nyújthat valami választ? 20 vagyok.


Tudom hogy elég hülyeségnek tűnhet ez az egész,de tényleg aggódom. Nagybátyám agyvérzésbe halt bele (ő 44 évesen), papám szintúgy ez vitte el.

A háziorvosnak nem tudom hogy magyarázzam el úgy hogy ne nézzen totál hülyének, azt is csak remélni tudom,hogy itt nem fognak.


2020. nov. 27. 15:55
 1/9 A kérdező kommentje:

Esetleg még azt hozzá fűzném, hogy ha valamin nagyon "kattog" az agyam, akkor hajlamos vagyok igen erősen bele képzelni a valóságba. Ilyenkor rengeteget képzelődök. Volt rá példa hogy beszéltek hozzám, hozzám értek de akkor sem vettem észre,nem reagáltam rá. Nem értem az egészet.


Ezek a dolgok az utóbbi 15 évben vannak jelen, amennyire emlékszem.

2020. nov. 27. 15:59
 2/9 anonim ***** válasza:
63%

Így tudják megnézni az agy teljes ér hálózatát.

Ha valaki agyvérzéssel (stroke) kerül kórházba,azonnal Ct re viszik,megnézik mekkora a baj.

2020. nov. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem az szamit, hogy a CT megmondhatja-e. Ezekkel a tunetekkel, erdemes lenne a haziorvosod megkeresni, aki lehet tovabbkuld neurologiara.

Probald meg par napig/hetig vezetni a tuneteket. Mikor tortent, mi tortent, mennyi ideig tartott stb. Ezt mutasd meg a haziorvosnak.

2020. nov. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

#1 értem, köszönöm!


#2 jó ötlet, megpróbálom. köszönöm szépen neked is!

2020. nov. 27. 17:53
 5/9 A kérdező kommentje:

Oké szóval ma volt olyan amit meg szeretnék osztani itt is.

Pont jött egy jysk reklám miközben videót néztem volna és elgondolkodtam azon hogy Jysk miért mondják úgy hogy "jüszk" és észre se vettem csak a végén hogy közben ki is mondom hülyén hogy jyszk (mint pl JÖJÖSZÖKÖ, érted) aztán elgondolkodtam azon hogy ezt mi a szarért csináltam, és nyitott szájjal nyalogattam a fogaimat aztán a húgomnal beszéltem pár szót aztán kaját csináltam volna, elővettem a kenyeret és ilyen kockás alakja volt és beugrott hogy a toast kenyeret mennyire szeretem de mennyire drágák és hogy mégis milyen kicsik ahhoz képest hogy drágák aztán csak néztem azt a szeletet és mondom "Ez tök cuki", húgom meg néz hogy nekem most mi bajom van.

ÉS ILYENEK VANNAK MINDEN NAP! Idióta vagyok vagy mi a franc? Jézus isten, ha ezeket én elmondom a háziorvosnak elmegyógyintézetbe küld szerintem...

2020. nov. 28. 13:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem nez idiotanak a haziorvos, az a dolga, hogy kideritse mi a bajod.

Nekem laikuskent epilepszia ugrott be. Fontos lenne, hogy beszelj az orvosoddal, addig is vezesd a tuneteidet naploban.


A komplex parciális roham

Ezek a rosszullétek rövidek, általában fél percen belül lezajlanak. Gyakran valamilyen jellegzetes érzés - előjel - vezeti be a rosszullétet. Pl. megnevezhetetlen rossz szag vagy gyomorból felszálló érzés, esetleg ismerősség vagy ismeretlenség érzés stb. A rosszullét vége nem hirtelen, még percekig zavartság követheti, ami lassan tisztul fel. Maga a rosszullét tudatzavarral jár, vagyis az illető a környezettel való kapcsolatát részlegesen vagy teljesen elveszti. Ugyanakkor különböző automatikus cselekmények jelentkezhetnek. Ezek lehetnek a száj körüliek: csámcsogás, nyeldeklés, nyálcsorgás stb., vagy többé-kevésbé kifejező jellegű gesztusokból állóak, mint pl. fal vagy asztal ütögetése, ruhaigazgatás, a kéz ügyébe eső tárggyal való babrálás, kezek forgatása, hangadásos, vagy érzelmi automatizmusok, amelyek leginkább félelmi jellegűek (szorongás, menekülés gesztusai) stb.

[link]

2020. nov. 28. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Egy barátomnak más,fizikai problémája van amihez kellene neki beutaló amit a háziorvos ad, a háziorvos viszont azt mondta neki, hogy neki kell intéznie a beutalót és az időpontot is.

Annó a térdemmel volt baj, akkor megmutattam mi a problémám (ropog és fáj mintha fát tördelnél) és azt mondta rá,nem ad beutalót mert ez hülyeség, neki is ilyen néha a térde. Ja, hogy nekem 20 évesen olyan a térdem mint neki 50 évesen"néha"? Na mindegy. Szóval nem teljesen normális a nő. Meg fogom majd próbálni, de ha elutasítja, tudok máshoz fordulni?

2020. nov. 28. 14:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Azert is fontos, hogy dokumentald milyen tuneteid vannak, hogy lassa, hogy komoly a dolog (nem garantalt persze). Ha elutasitja, valthatsz haziorvost.
2020. nov. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Akkor már elsőnek máshoz megyek. Anyámnak 5 éve baj volt a vakbelével, azt mondta "tuti színleli", 1 hétre rá a mentő vitte el és műtötték meg.
2020. nov. 28. 15:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!