Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Az országban van bárhol TB...

Az országban van bárhol TB alapú HRT?

Figyelt kérdés

#Magyarország #társadalombiztosítás #HRT #Hormone replacement therapy
2020. nov. 28. 01:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Milyen okból? Nem mindegy, hogy menopauzás nőről, vagy nemváltásra készülő személyről, esetleg más betegség hormonhiányáról kell

TB finanszírozási véleményt mondani.

2020. nov. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Úgy tudom nemvàltàsra készülő személynek
2020. nov. 28. 13:13
 3/19 anonim ***** válasza:
A Társadalombiztosító 10%-os támogatásával megteheti.
2020. nov. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Szóval megtérítheti de nem kötelező? És ha mondjuk havonta 40e ft lenne, akkor ha i 4e-t támogatna belőle csak, jól értem?
2020. nov. 28. 13:24
 5/19 A kérdező kommentje:
Havi*
2020. nov. 28. 13:25
 6/19 anonim ***** válasza:

A hímvessző- és hüvely-képző műtéteket támogatja az OEP, a hormonkezeléseket, és mellműtéteket nem.

Továbbá csak részben finanszírozza a nemi átalakításhoz szükséges orvosi beavatkozásokat, és a műtét teljes ára a szükséges vizsgálatokkal együtt kb. 4-5 millió forintra tehető, és még nem is szóltam a páciens élete végéig tartó utógondozásáról.

2020. nov. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
A nemváltásra készülők az anyagi érintettségen, vagy a kötelező pszichés vizsgálaton buknak el. Nem egyszerű.
2020. nov. 28. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Pszichésen nem lenne probléma. Inkább az anyagiak kérdésesek, főleg ebbe a tetves vírusos hülyeségben.
2020. nov. 28. 14:41
 9/19 harminezer oxigén ***** válasza:
100%

Szia!


Az SRS-t a tb 10%-ban támogatja feltéve hogy, megtörtént a jogi nem- és névváltoztatás. (tehát lényegében nem támogatják mert, ezt nemrég törvényileg megtiltották)

A HRT-t egyáltalán nem támogatja, semmilyen formában. Illetve méltányossági alapon lehet kérvényezni rá egyedi támogatást, de azt nem tudom hogy, mi alapján és kiknek adják ezt meg.


A HRT költségeiről csak a MTF (férfiből nő) kezelésről tudok nyilatkozni, mivel ebben vagyok érintett.

Itt a legtöbb esetben kétféle készítményt írnak fel, egy tesztoszteron blokkolót és egy vagy több ösztrogén pótlót.

Az én esetemben ez az "Androcur 100mg" tabletta mint, blokkoló, napi 1/2 szem dózisban. Az ára 17815 Ft (60db) ez 120 napra elég.

Az ösztrogén pótlásra kétféle gyógyszert szedek, az egyik a "Lenzetto 1,53 mg/adag" transzdermális spray, napi 1 fújás dózisban. Ennek az ára 3397 Ft (56 adag), ez 56 napra elég.

A másik a "Divigel 1mg/dózis" transzdermális gél, szintén napi 1-szer. Ez 9925 Ft (91 adag), értelemszerűen 91 napra.

Illetve a HRT előre haladtával, progeszteront szoktak még felírni a nő hormonális ciklus utánzására (ezt én még nem szedem).

Az árakat [link] oldaról néztem ki.

Ez azt jelenti hogy, a HRT-m egy napra, kerekítve ~470 FT, egy hónapra ~14100 Ft.

Ehhez még hozzájön az is hogy, ha nem tb-s orvos írja fel, akkor ennek van költsége, ami változó, illetve ez első évben, 3 havonta vérvizsgálat (nagylabor, hormonok), ezt lehet tb-re is ha van laborbeutaló, ha nincs akkor magánlabor, az ára 20 - 30 ezer FT (laborja válogatja).

Azt is figyelembe kell venned hogy, a HRT előtt még egy sor vizsgálatot meg kell csináltatni: trombózis vizsgálat, nagylabor+hormonok, képalkotó vizsgálat (hasi és nyaki ultrahang) ezek legyenek minél frissebbek.

Valamint, ami talán a leglényegesebb, az elkezdéséhez szükséges egy pszichiáteri és egy klinikai szakpszichológusi támogató szakvélemény, amely alátámasztja a transz-szexualizmust.


Remélem tudtam segíteni.


Niki

2020. nov. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Egy isten vagy Niki, köszönöm szépen!
2020. nov. 30. 12:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!