Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 3 éves kislányom sűrűn jár...

3 éves kislányom sűrűn jár wcre pisilni, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Már régóta így van neki. Néha percenként, néha 10 percenként jár pisilni de olyan is előfordult már, hogy leszállt a wcről és azonnal visszaült.

Orvosnál voltunk, felírt neki antibiotikumot, 1 hétig szedte de semmi javulás. Ugyanúgy sűrűn jár pisilni.



Közérzete teljesen jó, vidám, nevetgél, ugrál és a vizeletére sem panaszkodik, hogy csípné. Egyébként orvos is megvizsgálta a vizeletét, ő semmit nem talált és azt mondta, hogy ha valami kórosabb felfázás lenne akkor ő azt észevette volna. De akkor mégis mitől érez kénysztetést, hogy pisilnie kell?


Amit megfigyeltem még az az, hogy nem minden alkalommal pisil, hogy ráül a wcre.

Szerintetek mi lehet? Nagyon félek, hogy pont az ünnepekre be fogják fektetni kórházba.



2020. nov. 29. 13:37
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Másik orvoshoz vidd el, nézze meg. Valami oka biztos van az ingernek, ha eddig nem csinálta.
2020. nov. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Megbízható a házi orvosunk. Még anno én is hozzá jártam gyerekként.

Biztosan nem vele van probléma.

2020. nov. 29. 14:04
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Hat a hazirovosnal azert tobbre kene jutni. Sehova nem is kuldte tovabb? Meg kene nezetni pedig a veset, hugyholyagot, stb stb. Es ugye termeszetesen vervetel, es cukorvizsgalat, mert cukorbetegsegre is utalhat a dolog.
2020. nov. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
85%
Egy sima haziorvosi vizeletvizsgalat xart sem er. Kerj idopontot korhazba vagy maganorvoshoz. Az enyem se kuldott soha tovabb, es szet is baxta az antibiotikummal az immunrendszeremet.
2020. nov. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Holnap kell visszahívni szóval nyilván mond valamit csak aggódom aztán kiírtam egy kérdést hátha valakinek volt tapasztalata hasonlóval.

Én is arra számítok, hogy valami nappali klinikára elküld dehát örülnék ha már most tudnám mi a gond ki tudja, hogy oda mikor kapunk időpontot illetve mikor lesz eredmény.

2020. nov. 29. 15:35
 6/15 anonim ***** válasza:
85%

Arra is kíváncsi lennék, mire írt antibiotikumot ha azt sem tudja mi a baja. Ezt imádom, mikor akármire felírnak random antibiotikumot, az én immunrendszeremet is ilyenekkel cseszték szét. Mármint az antibiotikum az utolsó dolognak kéne lennie, ha semmi nem használ.

Nem árt kicsit erélyebbnek lenni az orvossal.

Egyik kommentelő jót írt, vérvétel alap meg én kérném hogy a veséjét is nézzék meg.

2020. nov. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Mert mi az első dolog, ha nem az AB?
2020. nov. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Lehet vesicoureteralis reflux, neurogen hólyag, vagy bármi más, vagy lényegében semmi. Meg lett próbálva az antibiotikum (ami akkor is elsőként választandó ha itt többen is ellene vannak), mert ha nincs is tesztcsíkkal eltérés, azért az nem egy szenzitív teszt, és a leggyakoribb kórkép a cystitis, még ilyen megbújt formában is. Sajnos nem vált be, de akkor a háziorvos majd továbbküld, beutal stb
2020. nov. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem lehet, hogy pszichésen van ez? Izgalom, esetleg szorongás miatt. Nem történt valami változás az életében? Kistesó születése? Költözés? ovi? Veszekedés stb.
2020. nov. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szeptemberbe kezdte az ovit. Az mindenképpen változás volt számára.

Gondoltam már én is, hogy pszichésen van neki hiszen sokszor csak úgy heccből ráül a wcre és nem is pisil.

Múltkor elmentünk nagymamához, elkezdett hisztizni, hogy pisilnie kell de mondtuk neki, hogy bírja már ki hazáig ne kelljen leöltözni erre egyszercsak elfelejtette és már semmi baja nem volt,sőt még mikor hazaértünk se a wc volt az első számára.


Cukorbetegséget is ezért zárnám ki, hisz az sűrű vizeléssel is jár, nemcsak ingerrel vagy heccből való wcre járkálással.


Meg igazából teljesen jól van, még tán túlságosan is vidám és aktív. Egy beteg gyerek nem így néz ki.

2020. nov. 29. 16:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!