Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 3 éves kislányom sűrűn jár...

3 éves kislányom sűrűn jár wcre pisilni, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Már régóta így van neki. Néha percenként, néha 10 percenként jár pisilni de olyan is előfordult már, hogy leszállt a wcről és azonnal visszaült.

Orvosnál voltunk, felírt neki antibiotikumot, 1 hétig szedte de semmi javulás. Ugyanúgy sűrűn jár pisilni.



Közérzete teljesen jó, vidám, nevetgél, ugrál és a vizeletére sem panaszkodik, hogy csípné. Egyébként orvos is megvizsgálta a vizeletét, ő semmit nem talált és azt mondta, hogy ha valami kórosabb felfázás lenne akkor ő azt észevette volna. De akkor mégis mitől érez kénysztetést, hogy pisilnie kell?


Amit megfigyeltem még az az, hogy nem minden alkalommal pisil, hogy ráül a wcre.

Szerintetek mi lehet? Nagyon félek, hogy pont az ünnepekre be fogják fektetni kórházba.



2020. nov. 29. 13:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez inkább pszichés lesz. Ha szervi lenne, vagy gyulladás, akkor fájna a hasa, csípne a vízelete, nem lenne jól. Írod hogy jól van. Egy beszélgetés jó lenne egy pszichológussal, hátha megnyílik neki, lehet tudat alatt van valami elfojtott probléma.
2020. nov. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#11 Hát megnyugvás lenne ha kiderülne, hogy semmi egészségügyi problémája nincs.


Múltkor mikor én enyhén felfáztam nekem a vizeletem már akkor is úgy csípett, hogy majd meg tudtam volna veszni. Nehezen hiszem el, hogy ha lenne valami baja nem panaszkodna.


Mindenesetre kell azért a kivizsgálás.

2020. nov. 29. 16:46
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen pszichés! Én kiskoromban sokat jártam pisilni, pláne akkor mikor kocsiban kellett ülni órákig. Megálltunk, pisiltem, eltelt 5 perc és már megint kellett. A szüleim agyára mentem és nem hitték el, hogy tényleg kell. Fogalmam sincs mitől volt, megszűnt, de pszichésen bennem maradt mert akárhányszor kirándulunk inkább nem iszok egész nap, nehogy pisilni kelljen. Attól, hogy nem pisil még az inger meglehet.
2020. nov. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Utolso, amit leirtal, az pont psziches. Kiskorodban is izgatott lettel az utazas miatt gondolom, azert kellett annyiszor. Es most felnottkent is inkabb nem iszol, csak nehogy pisilned kelljen.
2020. nov. 29. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Nekem volt úgy felfázásom, hogy semmi más problémám nem volt, csak viszketett miután pisiltem.

Inni mennyit iszik? Mert ha keveset, akkor besűrűsödik a vizelete, ami gyakoribb ingert okoz.

Egyébként idegi eredetű is lehet, ha valami nyomja, akkor adhat fals jelet. Ha a hólyagot nyomja meg, akkor is.

Hogy lett szobatiszta? Amikor az lett, hányszor vittétek el pisilni a biztonság kedvéért? Mert lehet, hogy az a baj, hogy valami máshoz kapcsolta, nem a valódi ingerhez.

2020. nov. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!