Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Alkoholistanak szamitok? 34 F

Alkoholistanak szamitok? 34 F

Figyelt kérdés
Atlagban megiszok napi ket doboz sort.

2020. nov. 30. 21:04
1 2
 11/13 Deéncsak válasza:
100%
Szerintem ennek nincs köze ahhoz, ki milyen nemű. :) (9-es)
2020. dec. 19. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Deéncsak válasza:

Itt egy jó cikk a témában.

[link]

2020. dec. 19. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

12. megnéztem a cikket, eddig jutottam

“Egy átlagos testalkatú férfi egy este ne igyon négy pohárnál többet, és a heti maximum adagja 14 ital legyen.

Egy átlagos testalkatú nőnél ez esténként három pohár ital, és heti hét pohár.”

Vagyis egy férfi esetén napi két pohár alkohol és este négy pohár a határ.

Szerintem ez durva ámítás. Aki naponta hat pohárral megiszik az bizony alkesz és nem is kicsit.

Egyébként a cikk abban is téved, hogy az elvonásba bele lehet halni. Nem igaz. Ha egy alkoholista kórházba, otthonba kerül, ott nem fogják szinten tartani még egy napig sem. Két embert is ismerek, egyikük nő, aki masszív alkoholista volt, 40! éve tartó napi rendszeres italozással, mióta idősek otthonában él pia nélkül, szellemileg és fizikailag is rendbe jött. Nem mellesleg az is kiderül, hogy a családi terheket nem bírta azért ivott. Esze ágában sincs hazamenni.

2020. dec. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!