Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Heti mennyi alkoholtól számíto...

Heti mennyi alkoholtól számítok alkoholistának?

Figyelt kérdés
Az egyetemen elég sokat piálunk a haverokkal, és olyankor fejenként akár 6 doboz sör, vagy fél üveg vodka is elfogy. Ez már kóros? Mitől számítok alkoholistának?
2010. nov. 18. 00:11
 1/10 anonim ***** válasza:

most vagyok gólya ELTE-n, ugyanez van velem, most zh után nem is értem, h miért nem rúgtunk be :)


a lényeg, h csak ak vagy alkoholista, ha már érzed a pia iránti vágyat minden nap, ami csak ak enyhül, ha legurítasz egy felest.

ha csak ak iszol, amikor jól akarod magad érezni egy kocsmázás v buli alatt, az teljesen rendben van, ez hozzá tartozik az egyetemi élethez :D

2010. nov. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az alkoholizmusnak van 5 fajtája (a görög ABC első 5 betűjéről). Ha bármelyiket felismered magadon, akkor gáz van... :D
2010. nov. 18. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
akkor lesz az ember alkoholista, ha már a piától érzi jól magát csak az ember, pl reggel muszáj innia mert remeg a keze és zizi a feje.
2010. nov. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Onnantól, mikortól nem tudsz meglenni rendszeres ivás nélkül.
2010. nov. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Zizi a feje :DDDDDDD ez jó (Y)


Ha valaki nem bírja ki pia nélkül egy napig se,az már elég masszív alkoholista szerintem...

2010. nov. 18. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Akkor vagy alkoholista, ha nem azért iszol, hogy jól érezd magad, hanem azért, hogy ne érezd magad rosszul.
2010. nov. 18. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nézd meg, hogy kibírod-e egy napig pia nélkül.

Aztán nézd meg, kibírod-e két napig.

Három napig.

Négy napig.

Akárhány napig.

Minél rövidebb ideig bírod, annál masszívabb alkoholista vagy.

Akár az vagy, akár nem, lassíts. Fiatal vagy még ahhoz, hogy elkapáld az életedet.

2010. nov. 18. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Hát, nemtudom :S

Itt egyetemen kb. max. egy hétig bírom ki, aztán igen nagy igényem van rá, mondjuk úgy :D. Otthon egyáltalán nem iszok.

2010. nov. 18. 10:57
 9/10 anonim ***** válasza:

1. válaszoló vagyok.

ak minden rendben van veled, én is bebaszok minden héten, most is elmegyünk pénteken kocsmázni, h elfelejtsük a zh-k fáradalmait :D

2010. nov. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Cár György válasza:
Ezzel a megfogalmazással egyet tudok érteni.;"Akkor vagy alkoholista, ha nem azért iszol, hogy jól érezd magad, hanem azért, hogy ne érezd magad rosszul."Az alkoholizmus lényege nem a mennyiség (,mint ahogy a közhit tartja), hanem a rendszeresség.A mértéke -nyilván- mindenkinél más.Ha már ez a kérdés megfogalmazódott benned, az jelent valamit...Ha zavar, akkor javaslom, próbáld elhagyni, ugyanis a kollégiumi élet az a környezet, ami remek táptalajt nyújt az alkoholizmus kifejlődéséhez.És ebben az életkorban a legjobban fogékony rá az ember.Erre rásegít(het) az öröklött hajlam, a "rossz társaság"(az, hogy itt "mindenki" piál), az , hogy legális (,sőt reklámozzák is, ami engem felháborít), szülői példa.Az én apám alkoholista volt,az is vitte el.Én is beleragadtam, majd 20 évig.Már 7 éve abstinens vagyok, de csak psychiáter és psychológus segítségével tudtam megszabadulni.Sajnos a kiesett éveket elpazaroltam,és még mindig elég gáz, amikor valaki rámköszön ,én meg azt sem tudom kiaz-miaz?!
2010. nov. 19. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!