Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Elég naponta 1,5 L vizet inni?

Elég naponta 1,5 L vizet inni?

Figyelt kérdés
Az az igazság, hogy erre is nehezen tudom magam rávenni, ez is nehezen megy, de van egy ekkora üveg ami tetszik, és hogy őszinte legyek, örülök, ha estére kiürül. Szerintetek elég?

2020. dec. 1. 22:08
A kérdező szavazást indított:
Több mint a semmi, elég.
Nem elég.
7 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Testméret függő, egy 30 kilós gyereknek elég lehet, egy felnőttnek nem.
2020. dec. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Vannak netes kalkulátorok amik segíteni ki számítani az egyéni adagodat. A nemed, a korod, a magasságod, a súlyod, meg azt hiszem a napi aktivitásod is kell hozzá, bár ebben nem vagyok biztos. Nyilván ha koffeint iszol, akkor az dehidratál, szóval kell víz utána. Ha a sima vízet nem annyira tudod meg inni, vagy unod, tegyél bele citrom levet. Nekem is úgy megy az ivás csak sokszor
2020. dec. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Lehet a 1,5 liter víz is túl sok, de lehet nagyon kevés is. A netes kalkulátorok egyébként nem azt számolják, hogy mennyi vizet kell innod, hanem hogy mennyi folyadékra van szükséged.


Folyadék a leves is. Vagy a joghurtnak is magas a víztartalma. Nyáron a dinnyének, uborkának, paradicsomnak... szóval ne dőlj be annak, hogy napi 2 litert kell inni, mert ez így nem igaz.

2020. dec. 1. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát ha tényleg aktív sportoló vagy akkor 20kg/liter.

Azaz ha 60kg vagy akkor 3 liter.

Ha 50kg vagy akkor 2,5L.

Ha hideg is van, egésznap nem mozogsz, kevesebbel is beéri a szervezet, olyankor énis keveset iszom. Szerintem 1.5L egy felnőtt embernek tényleg kevés. Minimum a 2L, de inkább valahogy 2,5L körül kéne. És igen a levesek, gyümölcsökben is sok a folyadék.

2020. dec. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha még 1,5 litert iszol hozzá valamiből akkor nem
2020. dec. 2. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!