Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Menjek el orvoshoz vagy...

Menjek el orvoshoz vagy felesleges aggódni? (több információ lent)

Figyelt kérdés

Egy-másfél hete tűnt fel, hogy állandó jelleggel szomjas vagyok, és hiába iszok meg napi 3-4 litert, a szám ugyanúgy szárad, a torkom ugyanúgy kiszárad körülbelül egy perccel azután, hogy ittam rá egy kortyot és szinte egyből el is kezd fájni a szárazságtól úgy, mintha egész nap nem ittam volna semmit. Emellett fáradékonyság jelent meg, ami nem annyira vészes, de magamhoz képest gyengének érzem magam.


Ami zavaróbb, hogy nehezen légzek néha, nem is igazán tudom leírni. Pl edzésnél a pihenőidőknél úgy érzem, nem tudok elég nagy levegőt venni vagy ha lépcsőzöm, akkor is a tetejére érve elfáradok és lihegek. Plusz ezt a fáradtságot és légszomjat gyakran kíséri gyors szívverés. Egyik nap fellépcsőztem két emeletet és utána egy székben ülve körülbelül 40 percig végig hevesen vert a szívem és minden egyes légzésemnek nagynak kellett lennie, különben úgy éreztem, hogy nincs elég levegőm és "megfulladok".



2020. dec. 5. 12:32
 1/3 anonim ***** válasza:
49%

Ezeknek a dolgoknak egy része pszichésen is megmagyarázható. "és minden egyes légzésemnek nagynak kellett lennie, különben úgy éreztem, hogy nincs elég levegőm és "megfulladok"." Na ez például tipikusan ilyen dolog, egy időben nálam is volt ilyen, aztán észrevettem, hogy ha nem figyelem magamat, hanem pár percre elterelődik a figyelmem, akkor érdekes módon nincs ez az érzés.


A szomjúsággal kapcsolatosan patikában lehet venni vizelet tesztcsíkot, ami ad egy hozzávetőleges képet a veseműködésedről is. Első körben talán próbálkozz egy ilyennel, mostanában az ember nem jut el csak úgy egyszerűen az orvoshoz kivizsgáltatni magát. Persze ha nagyon aggódsz, egy telefon a háziorvosodnak még semmibe nem kerül, már csak a saját megnyugtatásod érdekében is. :)

2020. dec. 5. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
cukor?
2020. dec. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Méress rá a cukrodra patikában. Szinte minden patikában mérnek már vércukorszintet, ne felejtsd hogy éhgyomorral menj le reggel! Ha a cukrod rendben van, akkor más felől kell keresgélni.
2020. dec. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!