Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » 1 hete villódzó foltokat...

1 hete villódzó foltokat látok, amit különböző tünetek kísérnek, aki tapasztalt már ilyet, mit csinált? Többi lent.

Figyelt kérdés

A jobb szememnél erősebben érzékelem a villódzó foltokat, közben enyhe fejfájás kíséri ezt, aztán mikor elmúlnak ezek a foltok, a fejfájásom erősödik, enyhe hányinger is kíséri.

A vérnyomásomat mérem mióta ez történt, amikor rosszul vagyok, akkor 95-110 között mozog, ami ugye igen alacsonynak minősíthető, eddig egyszer volt hogy magas volt a vérnyomásom a rosszullét alatt.

Ezeket írom egy kis füzetbe, és a jövő héten megyek orvoshoz ha a vírus helyzet engedi ugyebár...


Gondoltam migrénre is, viszont van szívproblémám is, az meg okozhat alacsony vérnyomást tudtommal.


Ha tapasztaltatok, mit csináltatok?

Esetleg valami tanács?


17/L



#fejfájás #vérnyomás #migrén #Villógzófoltok #Szívbetegsét
2020. dec. 6. 11:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy körülbelül 1-1,5 óra alatt múlik el ez az egész.
2020. dec. 6. 11:47
 2/5 anonim ***** válasza:
Nálam a látóköröm szélein (ba- és jobboldalt) fénylő csillagok hullottak lefelé. Elmúlt magától kb. 2hét alatt. Később beszéltem szemorvossal, azt mondta, szemorvoshoz kellett volna mennem. Mivel már réges-rég elmúlt, azóta sem mentem, de Te attól még kérhetsz beutalót szemorvoshoz a háziorvostól...
2020. dec. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is elõfordult többször és elmentem szemésztre, nem talált semmi

rossz dolgot.Te is menjél el szemésztre, mert a hányinger az nem jó.

2020. dec. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Angel3000 ***** válasza:
Szia! A leirásod alapján ugy tûnik, hogy vizuális migrènt produkálsz. Hányingert is lehet tôle kapni, erôs fejfájásig is fajulhat! Az agyban kell keresni a hibát! A migrèn során az agy felszinèn kûlönbözô folyamatok mennek vègbe, amik egyes embereknèl megzavarják a látást. Viszont szemèlyenkènt eltèrô, hogy ki mit lát. Lehet az elváltozás a látotèr szèlèn vagy akár a kôzepèn, szikrázó vagy villogó fèny, fekete vagy fehèr pöttyök, cikk-zakkos vagy hullámos vonalak, ès nèhány esetben a látott dolgok aránytalanul jelennek meg. Az orvosok nem tudják, mi okozza pontosan a vizuális tûneteket, de úgy vèlik, genetikai oka is lehet.A migrèn általában tinèdzser korban kezdôdik. A vizuális tûnetekkel járó migrèn általában nem ad kûlônôsebb okot az aggodalomra, de ha sûrûs tapasztalsz elváltozást a látásodban, èrdemes idôpontot kèrni az orvoshoz!
2020. dec. 6. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Háziorvos adjon neurológiára beutalót
2020. dec. 6. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!