Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Szerintetek veszélyes az, ha...

Szerintetek veszélyes az, ha valaki napi 1-2 órát alszik csak? (Nem én alszom ilyen keveset)

Figyelt kérdés

Én napi 7-8 órát alszom, de beszéltem valakivel, aki éjjel dolgozik és napi 1-2 órát alszik csak. Ez nem káros az egészségre? Milyen egészségkárosító hatása lehet ennek?

Köszönöm.


2010. aug. 11. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Nagyon is káros, ugyanis alvás közben tud regenerálódni a szervezet. Alvás nélkül legyengül az immunrendszer és az idegrendszer, előbb-utóbb betegségek jönnek elő.
2010. aug. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem emlékszem pontosan, de láttam erről egy filmet. Kíséleteztek ilyen dolgokkal. Bekamárázták az emberek szobáját, és nem hagyták őket, csak kevés ideig aludni, és figyelték a reakciókat napo, hetek után. Arra még emlékszem, hogy egyre agresszívebbek lettek az emberek, de többre nem. De nem jó dolog az biztos. Napi 6 óra egy felnőtt embernek is kell. Persze lehetnek kivételes napok, de nem folyamatosan.
2010. aug. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Úgyse bírja sokáig. Egy fontos munka miatt éjjel-nappal dolgoznom kellett és jó pár napig csak 3-4 óra jutott alvásra. Egyik reggel arra ébredtem, hogy már rég elkéstem, mert még a telefonom ébresztőórájára se ébredtem fel. Szerencsére a főnök megértő volt.
2010. aug. 11. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

huh...

én sajnos kb. 4 éve ilyen 5, 5 és fél órákat alszok..ha megvan az 5és fél akkor már örülök.. na,és nálam már megjelentek azok a tünetek mint pl. immunrendszer gyengülése, koncentráció- és tanulászavar, és még sorolhatnám.

Nagyon nem jól teszi az a valaki:(

2010. aug. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én is éjjel dolgozom(tam, épp az utolsó napokat töltöm :DD hurrá!), nappal keveset tudok aludni, egyszerűen nem megy, nem nekem találták ki a napközbeni alvást.


Nálam a fejfájás, hányinger, hányás, szédülés, étvágytalanság, levertség, aggresszió jelentkezett. Na meg a hétvégén úgy kidőltem, hogy alig lehetett felébreszteni. Aludtam egyhuzamban 17-20 órákat és az egész kezdődött előről.

2010. aug. 12. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Fontos, hogy az ember eleget aludjon. Én 8-9 órát szoktam aludni, habár amikor sokáig fent vagyok, akkor van, amikor csak 5-6-ot. Egyik ismerősöm azt mondja, hogy még ez is egészségtelen, mert nemcsak az számít, hogy szám szerint elég órát aludj egy nap, hanem az is, hogy ez rendszeres időközönként történjen. Na én ezt pl. képtelen vagyok tartani. Valamelyik nap éjfélkor fekszem le, valamelyik nap hajnali 2-kor, de van, amikor 4-5-6-7-kor. Dehát éjszaka nem zavar a családom, jól el tudok merülni valamiben, amit a Halál tudja, hogy mikor fejezek be. Aztán meg az amerikai online haverok is akkor vannak fenn, amikor itt éjszaka van. A lényeg, hogy nem egy dolog csábít az éjszakai ébrenlétre.


Amúgy ha én 1-2 órákat aludnék, azt nem bírnám.

2010. aug. 12. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!