Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért érzem azt hogy meg...

Miért érzem azt hogy meg fogok halni? Tényleg meghalok most?

Figyelt kérdés
Azt érzem hogy meg fogok halni, és ilyeneket gondolok, hogy pl ez volt az utolsó videó amit láttam, vagy most betakaroztam egy takaróval, amivel aludni fogok, és arra gondoltam h ez lesz a halotti leplem. Rettegek, hogy éjszaka meghalok, és folyton ezen agyalok. Nem akarok még meghalni, fiatal, egészseges lány vagyok, szívem is rendben, egy hónapja volt vizsgálaton, minden okes, mégis arra tudok csak gondolni hogy hirtelen szívmegallasban vagy szivelegtelensegben halok meg. Nyugtassatok meg, nagyon félek.

2020. dec. 8. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
Nézd. Ha fiatal vagy és egészséges, akkor szerencsére nagyon kicsi az esélye annak, hogy meghalj. Olyan kicsi, hogy amiatt nem érdemes stresszelni 🙂 szerintem mindenkivel előfordul az élete során, akár többször is, hogy ilyen gondolatai támadnak, de ez el szokott múlni. Hidd el, hogy reggel lesz, te felébredsz, és meglátod hogy butaság volt emiatt aggódnod. Történt esetleg valami, ami felkavart?
2020. dec. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha semmi alapja nincs, akkor nem valószínű. Gondolni bármire lehet, de ez nem jelenti, hogy meg is fog történni. Szerintem nincs okod félni, csak eszedbe jutott, majd elkezdtél fejben rákontrázni és ez lett az eredménye. Kicsit olyan, mint a ne gondolj a piros elefántra. Szándékosan nem tudsz már nem erre gondolni. Ettől még nem fogsz meghalni, szóval próbálj meg megnyugodni és gondolj arra, hogy egészséges vagy és minden rendben van.
2020. dec. 8. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ez szorongás. Kezeltesd vagy később pánikbetegségé alakulhat.(én is így jártam).
2020. dec. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtato válaszomat! Kezelteznem én, ha lenne rá lehetőségem, csak ez nem ilyen egyszerű... Nem történt semmi, sokszor elő szoktak jönni az ilyesmi gondolataim maguktol
2020. dec. 8. 22:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Kezdő pánikbetegségnek tűnik. Nekem 1szinten ebben és az ilyen gondolatokba valamilyem vallás segített és eljutottam gondolatba ha most lehunynám a szemem és nem kellnék fel akkor nem bánnék semmit se az életbe. Azóta ateista vagyok de ez a hozzáállás megmaradt. Idővlel megtanulja elfogadni az ember annyira a halál gondolatát hogy a hétkőznapjaiba ne zaklassák az ilyem gondolatok
2020. dec. 8. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek ilyen kényszer gondolatok. Ne foglalkozz ilyen dolgokkal. Ilyet néha mindenki szokott gondolni. De ne engedd hogy elhatalmasodjon rajtad. Nem halsz meg, fiatal vagy, semmi bajod nem lesz. Lazíts, légy vidám. Ne agyalj hülyeségeken. Én pànik beteg voltam, nagyon nem jó dolog. Én is fiatal koromban sokáig agyaltam ilyen butaságokon. Tudom milyen rossz érzés.
2020. dec. 8. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!