Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Több mint egy hete alacsony a...

Több mint egy hete alacsony a pulzusom és fáj a fejem! Menjek el orvoshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves lány vagyok, 173 cm magas és 63 kg. Teljesen normális a testsúlyom a magasságomhoz képest.

Nekem mindig is alacsonyabb volt a vérnyomásom a kelleténél, de mostanában, azaz több mint egy hete komolyabb tüneteim is vannak. Minden nap fáj a fejem, szédülök és emiatt a kedvem is rossz. Még a szédüléssel megbírkózok, de a fejfájás már-már embertelen. Hiába veszek be gyógyszert, nem múlik el. Ma egésznap 104/65 körül volt a vérnyomásom. Amikor utoljára mértem 95/58 volt, 56-os pulzussal.

Mit kéne tennem? Menjek el orvoshoz? Vagy van erre valami jól bevált otthoni praktika? Azt se tudom hogy mitől van ennyire alacsony vérnyomásom. Rendesen étkezek, nem szedek C és D-vitaminon kívül semmi más gyógyszert...



2020. dec. 11. 22:36
 1/2 A kérdező kommentje:
Ohh... elírtam a kérdést. A vérnyomásom alacsony, nem a pulzusom...😅
2020. dec. 11. 22:47
 2/2 Angel3000 ***** válasza:
Szia! A tartósan alacsony vèrnyomás jellemzôen a fiatalok betegsège, leggyakrabban fiatal vèkony testalkatú, magas lányokat èrinti. Általában az alacsony vèrnyomás tûneteinek enyhitèsère jól beválik a fokozott só ès folyadèkfogyasztás (2-3 liter/nap. Ha nincs szivelègtelensèg, javasolt a napinátriumbevitel 5-10 mg-val a szokásos dózis fölèemelni, ennek a legegyszerûbb módja, - sósabb ètelek fogyasztása. Sportolnod is kellene rendszeressel, mert kedvezôen hat a vèrkeringèsedre. Ha éjszaka alváskor a felsôtestet kissè megemeljûk, az èjszakai vizelet mennyisège csôkkenhet, igy a reggeli helyzetváltoztatással kapcsolatos vèrnyomásesès valószinûsège is kisebb lesz.segithet az ágynyugalomból való lassú fokozatos felkelès. Ha állás közben èrzèkelhetôek a vèrnyomásesès elsô jelei, azonnali segitsèg lehet a lábaid keresztezèse, vagy a leguggolás. Próbálj odafigyelni a folyadèk kellô mennyisègû bevitelére! Ha továbbra is nem javulna az állapotod, akkor orvoshoz kell fordulnod! Minden jót!
2020. dec. 12. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!