Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ápolónők! Nálatok mi a helyzet...

Ápolónők! Nálatok mi a helyzet a hálapénzzel?

Figyelt kérdés

Most lassan egy hónapja kezdtem el dolgozni ápolónőként, mint tudjátok nem szabad látogatni, így mindennap délután 4tol 6ig hoznak csomagot a hozzátartozók.

Mindig más, hogy kinek van ideje átvenni, de én is sokszor vettem már át csomagot, és egyúttal volt,aki nyújtott borítékot is.

Nem tudom, hogy mi a menete.

Nálunk jelenleg feloldották azt, hogy nem fogadhatunk el...

Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy nálatok ez, hogy működik..mert itt még nem kérdeztem és érdekel.

- El teszitek magatoknak a pénzt?

- Vagy le kell adni és közösen az osztályé lesz minden adott összeg?


Köszönöm szépen.


2020. dec. 14. 08:39
 1/9 anonim ***** válasza:
90%
Ne vedd el!
2020. dec. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ember legyél.
2020. dec. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Sosem fogadtam el.

Ezután sem szandekozom, ugyanis olyan osztályon dolgozom...ahol nagyon rossz állapotban lévő betegek vannak, és sajnos tudjuk, hogy valószínűleg halál lesz a vége.

Így..és amúgy sincs, pofám elvenni...

Mindössze csak érdekelt.


Számos ember dolgozik az osztályon, gondolom nem mindenki így gondolkodik,de nem fogja elmondani...:)

2020. dec. 14. 09:01
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Mennyit szoktak adni, mennyit szokás?
2020. dec. 14. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem tudom.


Nem fogadtam el sosem, így sosem tudom mennyi van egy adott borítékban.

A kollégákkal sosem beszéltem erről.

2020. dec. 14. 09:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is dolgoztam állami kórházban, de radiológián. Itt normál esetben se szoktak adni pénzt(1 kezemen meg tudom számolni kB hanyszor próbálkoztak).

Alapvetően, ha egyértelműen tukmal a hozzátartozó(én a tumalasnal jobban semmit se utálok 😅), akkor ha kell erélyesen raszolok, hogy tegye el a pénzt.

Vannak akik rafinaltabbak és pl csokit és a pénzt együtt csomagolja be, így utólag derül ki, hogy volt ott pénz is. Ebben az esetben kénytelen vagyok/voltam elrakni.


Leginkább a saját értékrendszeredtől függ. Van aki szemrebbenes nélkül elfogadja vagy épp elvárja(pl fürdetés 1000 ft/alkalom vagy pelenka csere 2000 Ft/alkalom, de ezek tényleg csak példák ha van ilyen ápolónő a valóságban az a véletlen egybeesés műve)


Aztán ott van az a generáció(mai 60, de inkább 70+-os páciensek), akik megsértődnek, ha nem veszed el a pénzt.

Nagyon helyzetfüggő.

Ha tukmál, akkor épp csak a 3,14csába nem küldöm el, ha harmadjára se érti meg, hogy nem kell a pénze, akkor elfogadom, ha nagyon egyértelműen adja oda a pénzt, akkor visszaadom, ha meg utólag derül ki, akkor szintén marad.

2020. dec. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én az adó vagyok, tehát hozzátartozó. Ha neked nyújtom át, azt neked szánom. Ha másik nővérnek akarom adni, akkor megkérnélek, hogy szólj neki mert szeretnék pár szót váltani vele.
2020. dec. 14. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 SinvilasMeldrosa ***** válasza:
55%

Jó olvasni, hogy vannak még komoly értékrenddel dolgozó nővérek.

25 évvel ezelőtt tanulónővérként egy a belgyógyászati osztályról távozó idős férfi a főnővérnél hagyta az aprópénzt, és meghagyta hogy kik kapjanak belőle. Én is köztük voltam.

Azóta nem küldtek utánam pénzt, és lesz aki kételkedni fog, de büszke vagyok arra, hogy nem fogadok el anyagi köntösbe bújtatott hálát. Tukmálás esetén sem, a sértődés se zavar.

2020. dec. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 SinvilasMeldrosa ***** válasza:
55%

A 2-es nagyon röviden, de tartalmasan fogalmazott. Ez az ok amiért ne vedd el.


(ápoló)

2020. dec. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!