Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Sipoló zúgó hang a házban? Mi...

Sipoló zúgó hang a házban? Mi lehet az amit hallok?

Figyelt kérdés
Új házba költöztünk. Az első este óta hallom ezt a hangot. Elég zavaró. Olyan mintha az áram hangját hallanám. Kicsit arra hasonlít mint a hűtő hangja lenne. Járt már így más is? A hallásommal lehet gond? Lehet ezzel kezdeni valamit?

2020. dec. 21. 21:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Más is hallja? Mert akkor nem kepzelodsz. Radiátor csövek,hűtő,műszaki cikkek. Nekünk a kikapcsolt Xbox ciripel,csak mert áram alatt van,nem is értem...
2020. dec. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Más nem hallja. Aki nincs ebben a helyzetben az nem is tudja mennyire zavaró ez. A szobában nincs semmilyen elektromos eszköz.
2020. dec. 21. 21:38
 3/8 anonim ***** válasza:

Az áram hangja elég mély (50 Hz, és az újszülöttek kb. 20 Hz-től 20000 Hz-ig hallanak). Szóval az nem "sípolás". Lehet, hogy két különböző eredetű zajt hallasz egyszerre, egy mélyet és egy magasat.

De az is lehet, hogy az eddigi lakásotok elég zajos volt éjszaka is, és akkor nem figyeltél fel a fülzúgásodra. Más családtagod is hallja?

Próbáld meg megkeresni a hang forrását! Pl. lekapcsolni a villanyórát, és figyelni, hogy megszűnik vagy megváltozik-e a zaj.

Ha társasház, akkor lehet, hogy valamelyik szomszédnál megy valamilyen eszköz, pl. fűtés keringetőszivattyú, vagy klíma, stb.

2020. dec. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem ugyanez volt. Megfejtettem, pont a szobám feletti részen van a kazán, és elromlott benne egy szivattyú, és az zúgott ugyanígy. Sikerült kikapcsolni, a zúgás megszűnt. Próbáld megfejteni honnan jön. Én is füleltem sokat, mire rájöttem.
2020. dec. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Az egész ház áramtalanítva lett és még mindig hallom sajnos ezt a sipoló hangot. Viszont, ha befogom a fülem akkor nem hallani. A házon kívül nem hallom. Nem tudom mi lehet, de jó lenne megszüntetni.
2020. dec. 25. 09:09
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, hogy a füled gerjeszti.

Ritkán a fül képes sípoló hang előállítására.

2020. dec. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Négyes vagyok. Pont akartam kérdezni, hogy máshol is hallod-e házon kívül. De akkor mégiscsak a házban van a zúgás. Olyasmi nem lehet esetleg, hogy a szomszédnak van hőszivattyúja? Annak a kültéri egysége is lehet, jöhet kintről is.
2020. dec. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nekünk van hőszivattyúnk. Olyan mintha az egész házon vezetődne az áram. Sípol mindenhol. Más is hallja a családból, de őket nem zavarja.
2020. dec. 25. 22:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!