Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Heló! Mivel dadogok ezèrt úgy...

Heló! Mivel dadogok ezèrt úgy döntöttem elkezdek olvasni,mert azt hallottam hogy az tud a helyzeten javítani.Szerintetek javitana a helyzeten?

Figyelt kérdés
Nagyon hülye kèrdès de,hangosan kell olvasnom vagy ha magamba olvasok is lesz hatása?

2020. dec. 21. 21:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hangosan gondolom én.
2020. dec. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
hangosan. sok sikert és kitartást :-)
2020. dec. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mivel hangosan dadogsz, ezért hangosan felolvasva kell gyakorolnod a folyamatos beszédet. Allítólag az is segít a dadogás legyőzésében ha valamennyire ritmikusan kezdesz beszélni, kb mintha verset szavalnál.
2020. dec. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mi ertelme lenne annak, hogy magadban olvasd? :D Magadban is dadogsz talan? Ha igen, azon segit.
2020. dec. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is dadogok/dadogtam regebben. Amikor engem orvoshoz vittek es ott kellett olvasnom sosem dadogtam. Én olvasni mindig is tudtam dadogas nélkül. Lehet jó ötlet, habár nekem a stresszesebb helyzetekben jött inkább elő. De sok gyakorlassal a minimumra csökkenthető. Rájöttem, hogy pl ha egy szó O betűre kezdődik akkor gyakran dadogok tehat szépen lassan a kimondása előtt vettem egy mély levegőt aztán azt kifujva kitudtam ejteni. Vagy ha mas olyan betűre kezdődik a szó ami szintén nehezen megy akkor keresek rá egy szinonimát amit már kitudok ejteni. Mostanában már csak akkor dadogok ha nagyon nem figyelek oda, gyorsan akarok beszélni vagy nagyon ideges vagy.

Paradox módon olyan helyen dolgozok ahol főleg telefonon rengeteg emberrel kell beszélnem ez is egyfajta motivációt es folytonos koncentrációt igényel gyakran meg igy is behadarok.

Fiatalabb koromban rettenetesen dadogtam.


Ha csak emiatt vennel könyvet és amúgy nem erdekel a dolog akkor keress inkább neten valami szöveget azt olvasd mindegy mit olvasol.

2020. dec. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, az éneklés is segít :)


Egyébként sok sikert :D

2020. dec. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!