Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Hány napig nem lesz baj a...

Hány napig nem lesz baj a székrekedésből?

Figyelt kérdés

Most olyan helyen vagyok, ahol stresszes a környezet és leközelebb 25-én tudok hazamenni.

Viszont hetfő óta székrekedésem van és sanszos, hogy addig marad is amíg haza nem tudok menni.

Ha csak az ötödik napon tudok nagyvécézni az okozhat problémát?


Nem mintha tudnék tenni ellene, mert szenteste napján biztos nem utazhatok haza kakilni... csak h tudjak róla :(



köszi


2020. dec. 23. 09:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
öt nap még nem a világvége, hallottam már durvábbat is
2020. dec. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer voltam egy táborban, és nekem hét napig tartott. Igazából nem is volt ingerem rá.
2020. dec. 23. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%
gyógyszertárak még nyitva vannak, vegyél egy doboz glicerines kúpot, az segíteni fog. azért 5 napig ne tartogasd, már csak azért sem, mert csillagokat fogsz látni, mire végre kijön. hiányzik neked egy végbél-berepedés?
2020. dec. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Átmegyek a gyógyszertárba, megkérdezem mit tudnak adni!
2020. dec. 23. 10:12
 5/10 A kérdező kommentje:

Vettem be stadalaxot de a lehető legrosszabbkor, most ha jön is az "ihlet" tarthatom vissza 😂

Ez eddig a legkobb karácsonyom 😁

2020. dec. 23. 12:12
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem több mint 2 hét volt a max. Mindig is egyedül éltem, de

a szenvedélybetegségem miatt bementem egy bentlakásos rehabra. Jó 2 hetet bírtam ki ott a szociális fóbiám miatt, aztán kijöttem. Bár szüleim is kidobtak itthonról, és utána a híd alatt kellett aludnom, de érdekes egyedül egyből volt székletem. A lényeg az hogy több mint 2 hetet is ki lehet bírni, bár utána nagyon kemény golyós szerkezetű lesz.

2020. dec. 23. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%
A széklet visszatartás mindig egészségtelen, már csak a hasi diszkomfort érzés és az ezáltal okozott feszült idegállapot miatt is. A vastagbél feszülés a bélfal elvékonyodását okozhatja, ami kitüremléseket (divertikulumokat) idézhet elő, ami a divertikulózisként ismert állapothoz vezethet.
2020. dec. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Jaja nekem nem is az volt a baj h visszatartottam, hanem h nem jött semmi.

Stadalaxot vettem be, kellett kb 2 óra de ez most megoldotta a problémát :D

2020. dec. 23. 14:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát igen, Stadalax után nem te döntöd el, hogy mész-e vagy sem. :D

Jól tetted, hogy bevetted, 3 nap után már én is szoktam hashajtót használni. Egyszer jártam úgy, hogy több nap után olyan keményet toltam ki, hogy megrepedt a bőr a végbelemnél. Nagyon kellemetlen érzés és iszonyú lassan gyógyul. Azóta megfogadtam, hogy nem várok többet 3 napnál.

2020. dec. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Na igen aztán rájöttem arra amit az utolsó ír 😬😁

Hál istennek 2 óra volt mire hatott és addigra lement a dolog ami miatt nem tudtam volna mit kezdeni magammal ha beüt a krach 😆

2020. dec. 25. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!