Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Ma délután voltam futni,...

Ma délután voltam futni, kissé kihajtottam magam, ugye nem lehet baj?

Figyelt kérdés

Rég mozogtam már odakint, ma elmentem egy kb. 2-2,5 km közepes kocogás-futásra. Eléggé elfáradtam, a vége felé már kapkodtam a levegőt, a fejemben is lüktetett a pulzusom. Hazaérve rögtön megmértem a vérnyomásom, ami 124/64 -nek adódott, a pulzusom pedig 102.

Tudom, hogy nem hirtelen kell elkezdeni az edzést, legközelebb fokozatosabb leszek. Vettem be itthon magnéziumot.

Nem vagyok elhízva, sőt kissé vékony is vagyok (183 cm / 65 kg)

20F



2020. dec. 25. 18:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz bajod.
2020. dec. 25. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Hemgerfejes leszel. Legközelebb melegítsd magad mielőtt indulsz 🤣
2020. dec. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

A vérnyomásod teljesen normális, a pulzus nyilván ilyenkor magasabb. Nekem cardio közben felmegy 180-ig is.

Egy kis cukrot szerintem egyél, illetve feltétlen vacsorázz.

Nekem tavaly volt egy utam mentővel a sürgősségire éjszakai rosszullét miatt. Előtte való nap iszonyú kemény edzőtermi órán voltam, én, aki sosem sportolt meg semmit.


Szóval azért vigyázz magadra!


27/L

2020. dec. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Hellmano ***** válasza:
Max. ha a szádon veszed a hideg levegőt megkehesedsz. Soha nem értettem azokat, akik elmennek futni vagy bicajozni és a kínkeservet élik meg a cselekmény közben értem ezalatt azt, hogy rossz rájuk nézni, mert kapkodják a levegőt a szájukon. A sportban először a légzést kell megtanulni, hogy mindig elegendő legyen az orron vett levegő.
2020. dec. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ, kipihentem magam, élek:D

Kissé izomlázam van:D

2020. dec. 26. 11:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!