Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Benőtt a körmöm és vadhús...

Benőtt a körmöm és vadhús alakult ki. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sajnos 1 hónapja begyulladt a nagylábujjam a köröm miatt. Otthon kivágtam és jobb lett sokkal, de éreztem, hogy nem sikerült rendesen kivágni így neki estem és egy darabig nem is volt gond vele. December 14 után viszont elkezdett újra bedagadni, piros lett, váladékozott. Sokáig csak betadine volt itthon így azzal kenegettem. Az kicsit helyretette, majd jött a jól ismert paradicsom és a teafaolaj. A jó, hogy levitte a gyulladást, de ugye a gond nem szűnt meg. De kb 2 hét után tudtam hozzányúlni a körmömhöz anélkül, hogy sírva fakadtam volna. És akkor láttam meg, hogy kialakult egy kis vadhús. Folyamatosan váladékozik, ami nem tetszik. Sikerült Baneocin kenőcsöt szerezni és az szépen levitte a gyulladást már nem annyira gennyezik és már nem is vérzik, de ugye a vadhús még ott van. Olvastam itt a gyakori kérdéseken, hogy van akinek eltűntette, de szerintem azt csak sebészeti úton lehet eltüntetni.

Amiért most ide írok az azért van, mert szeretném kicsit a körmöm szélét betadine-os gézgombóccal megemelni.( Sajnos lassan vágni kell a körmöm, de így még nem merem).

A vadhús picike és pont a körmömnek a bal csücskében van. De ha rá fog nőni a körmöm a vadhúsra akkor mi lesz azzal?

A sebészetet szeretném elkerülni, de persze ha nem javulna ezzel a megemelős módszerrel sem a helyzet, akkor elmennék. Viszont nem tudom, hogy a mostani helyzet miatt egyáltalán vállalnak e.

Gyógypedikűrösről kinek mi a véleménye?


Kicsit hosszú lett. Bocsánat. Köszönöm, hogyha válaszolsz :)



2020. dec. 26. 22:10
 1/5 anonim válasza:
Szia. Nekem is volt hasonlo problémám, en ügyeletre mentem vele. Mindenképp orvost javaslok, mert el kell távolítani a vadhust es nagy a fertőzés veszélye. Valamint műtét utan is viszonylag nehezen gyógyul.
2020. dec. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
gyógypedikűrös is leszedi neked, de kockázatosnak tartom és az is elfertőződhet normál kezelés nélkül, de biztonságosabb lenne elsőnek a háziorvosodhoz menni és megmutatni neki.
2020. dec. 26. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Kormot semmiképp ne vagd le, szerintem a megemelos módszer nem igazan fog hasznalninde egy próbát megér. A vadhus meg eltűnni szerintem nem fog vagy nagyobb lesz vagy ekkora méretű maradt. Nekem 2 x nőtt vadhus, nem segített rajta semmi csak a sebészi beavatkozás
2020. dec. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a gyors választ ☺
2020. dec. 26. 23:08
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem 2016ban mind 2 nagylabom ujjan ki jott a vadhus, honapogig szenvedtem vele mire orvoshoz mentem vele aki be utalt a sebeszetre, altatasban vegeztek mivel meg akkor fiatal voltam. Egyszerre mutottek mind 2 labamon, mutet utan par hetig alig birtam a labamra allni...es kb 2 honapot a sulibol is hianyoztam... kb fel evvel kesobb a bal nagylabam ujjan vissza jott es megint mutet lett belole... utanna lassan lassan, de gyogyulgatott. Es most kb 1 honappal ezelott eszre vettem hogy be van gyulladva es egy kicsit dagadva es mar tudtam hogy nem szabadultam meg tole... kb lassan 1 hete hogy a vadhus is ki jott belole egy kicsit, de most igy az unnepekre pont nem jon jol, de ez van.. majd unnepek utan megyek vele ujra dokihoz es mikor majd meg mutik legalabb lesz idom gyogyulgatni unnepek utan
dec. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!