Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Bélférgesség, mire számítsak?

Bélférgesség, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Pár napja látok pici fehér rizs/tojás alakú valakiket a székletben, nagyon megijedtem. Kerestem infót és mindenhol azt írják, hogy ez férgesség jele. Nagyon gáznak érzem ezt mert nagyon figyelek a higiéniára, nem értem hogy történhet ilyen :(


Péntek óta próbálom elérni a háziorvosom kevés sikerrel, a rendelő így nincs nyitva, nem tudok csak besétálni.


Szerintetek ha holnap felveszi a telefont és elmondom amit láttam, tud úgy receptet írni vagy muszáj valamilyen vizsgálat előtte? Meg más tünetem nincs.

Olvastam hogy általában Vermoxot irnak ilyenekre, mennyire hatásos ez a gyógyszer? És hogy távozik a féreg?


Bocsi ha butaság amit kérdezek csak aludni se tudok olyan ideges vagyok meg undorító és nagyon ciki az egész:(


Köszönöm szépen!!



2020. dec. 28. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen, vermoxot kapsz majd ra, nem kell semmi vizsgalat.A szeklettel tavozik a fereg. En vagy 25x hivtam az orvosom multkor, mire felvette, szoval legy kitarto :D
2020. dec. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

nem lesz semmilyen vizsgálat, ne parázz, írasd fel a Vermoxot és szedd előírásszerűen. a férgek megdöglenek és kikakilod őket

van nálatok kisállat? cica? kutya? ha igen, őket is kezelni kell, nekik állatpatikában kapsz gyógyszert

2020. dec. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Aaaa nagyon parás vagyok, meg ez annyira gusztustalan😣 sose volt még ilyen velem. Raadasul az orvosom elég bunkó, lekezelő, előre felek mit fog reagálni..


Van cica de féreghajtva van rendesen, rendszeresen járunk vele állatorvoshoz is.

2020. dec. 28. 23:30
 4/8 Angel3000 ***** válasza:
Szia! A bèlfèrgessègrôl általánosságból elmondható, hogy a féreg kètfèle állapotban lehetnek jelen az emberi szervezetben. Egyrèszt már kifejlett formában, másrészt pete vagy lárva alakjában, amikor az ember köztes gazdája más gazdaszervezet - tipikus állatok bèlfèrgènek. A bèlfèrgessèg okai illetve a fertôzès forrásai - sokszor a nem megfelelôen átsûtött húsok. Vagy a háztáji tartásban lévô állatoknál áll fenn a problèma gyakrabban, amelyeket nem megfelelô körûlmènyek között tartanak, elmulasszák a féregtelenitèst. Bizonyos helyeken a bèlfèrgessèg okozója a nem megfelelô minôsègû ivóviz fogyasztása! Ha fenáll a bèlfèrgessèg gyanúja, mint nállad is, akkor meg kell figyelned a szèkletedet, hogy jelen vannak e benne a fèrgek vagy azok maradványai. A kezelès gyógyszeres kèszitmènyekkel zajlik, olykor hashajtásra is szûksèg lehet. A konkrét kezelèsi tipust az dönti el, hogy a szóban forgó fèreg melyik csoportba tartozik. A problèmád felismerèse, az Orvoshoz fordulás ès a megfelelô kezelès vègrehajtása biztos gyógyulást eredmènyez.
2020. dec. 28. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm.

Mint írtam a szekletben pici fehér golyókat/darabkákat talatam, ez is utalhat belfergessegre ugy tudom.


Csapvíz is okozhat ilyet? Pár hete ittam egy pohárral, amúgy nem szoktam onnan inni.

2020. dec. 28. 23:45
 6/8 anonim ***** válasza:
Csapvizen nottem fel, es meg most is azt iszom, jelentem, elek. Nem okoz ilyet. Amugy viszont lehet, ettel valamit, amit nem tud megemeszteni a szervezet, pl a kukorica tipikusan ilyen etel, bar azt szinte felismerni, ha nagyon nezegeti az ember.
2020. dec. 28. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Biztos nem étel, azt valóban felismerném. Ezek kis tojás alakú valamik.

Mindenesetre holnap ismét hívom a rendelőt, köszi a segítséget.

2020. dec. 28. 23:53
 8/8 anonim ***** válasza:
Na, mi a helyzet?
2021. jan. 9. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!